Krzysiek Sokołowski w “Mellinie” Eski Rock!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. FOTO TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Lider Nocnego Kochanka w "Mellinie" Eski Rock

Krzysiek Sokołowski w “Mellinie” Eski Rock!

2023-06-29 19:09

W czwartek 29 czerwca, o godzinie 18:00, swoją premierę miał dwudziesty szósty już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Gościem epizodu był Krzysiek Sokołowski - polski muzyk, wokalista, frontman metalowej formacji Nocny Kochanek. Czy w rozmowie z Marcinem Mellerem opowiedział o swoim solowym krążku?

Gościem najnowszego odcinka talk-show “Mellina” był Krzysiek Sokołowski. Karierę muzyczną rozpoczął tak naprawdę już w 2003 roku, gdy dołączył do powstałego w Skarżysku-Kamiennej zespołu Nemesis, który znany był później jako Night Mistress. Z formacją Krzysiek nagrał demo “Dłoń z Podziemi” (2005), EP-kę “In the Land of the Freezing Sun” (2006) i albumy “The Back of Beyond” (2010) i Into the Madness (2014). W 2012 roku Sokołowski dołączył do warszawskiego zespołu Exlibris, z którym nagrał dwie płyty. Prawdziwy rozgłos uzyskał trzy lata później, gdy wraz z innymi muzykami z Night Mistress powołał do życia zespół Nocny Kochanek. Grupa ma już na koncie pięć regularnych płyt, w tym nagrodzoną Fryderykiem w kategorii Album roku – metal “Randkę w ciemność”. Aktualnie artysta pracuje nad debiutancką solową płytą. Krzysiek zdradził już, że utrzymana będzie ona w klimacie hard rocka i metalu, utwory, które się na niej znajdą będą śpiewane w języku polskim i najpewniej ujrzy ona światło dzienne w przyszłym roku.

Krzysiek Sokołowski w rozmowie z Marcinem Mellerem w “Mellinie” Eski Rock!

W “Mellinie” Eski Rock u Marcina Mellera, Krzysiek Sokołowski mówi o tym, jak zarabiał na gitarę zbierając wiśnie, jak rodzice reagują na teksty jego piosenek. Muzyk wspomina także pracę jako nauczyciel języka angielskiego w gimnazjum. Krzysiek opowiedział też o tym, jak reaguje na pojawiające się na koncertach hasło “pokaż du*ę”.

Nocny Kochanek: wciąż więcej facetów chce, żebym się rozbierał. Ale to się zmienia / Mellina #26

Dyrekcja dała mi godzinę na podjęcie decyzji i pomyślałem - dobra wchodzę w to. Nie zależało mi wtedy na pieniądzach, chyba wtedy bardziej chodziło o muzykę. Gdybym poszedł do korporacji (...) to wiedziałem, że będę miał problem ze znalezieniem czasu na próbę.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest od soboty na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.