Janina Bąk gościnią w “Mellinie” Eski Rock!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. PHOTO MARCIN WZIONTEK/ SUPER EXPRSS Janina Bąk u Marcina Mellera w "Mellinie" Eski Rock!

Janina Bąk gościnią w “Mellinie” Eski Rock!

2023-06-16 8:57

W czwartek 15 czerwca, o godzinie 18:00, swoją premierę miał dwudziesty czwarty już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Tym razem gościnią epizodu była Janina Bąk - nauczycielka akademicka, statystyczka, aktywistka społeczna, blogerka, mówczyni, autorka książek, szerzej znana jako “Janina Daily”.

Gościnią najnowszego odcinka talk-show “Mellina” była Janina Bąk. Popularność i rozpoznawalność zyskała prowadząc bloga JaninaDaily.com, następnie swoją działalność przeniosła do social mediów, szczególnie na Facebooka i Instagrama, publikuje także w serwisie YouTube. To za pośrednictwem tych kanałów edukuje społeczność przede wszystkim na tematy, związane ze statystyką. Szczególnie głośno na temat jej działalności zrobiło się w 2020 roku, gdy swoją premierę miała książka “Statystycznie rzecz biorąc. Czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla”. Janina Bąk przemawiała także na konferencji TEDx, zajmowała się działalnością akademicką, prowadzi również konferencje i szkolenia. Doceniana jest także za swoją działalność społeczną - Janina Bąk jest aktywną działaczką na rzecz praw społeczności LGBTQ+, otwarcie mówi także na temat zdrowia psychicznego. W 2021 roku udzieliła wywiadu dla “Wysokich Obcasów”. W rozmowie pt. “Mam 58 blizn po samookaleczeniach”, wyznała, że choruje na chorobę afektywną dwubiegunową, wypowiadała się także na temat otyłości. W tym roku światło dzienne ujrzała kolejna jej książka: “Statystycznie rzecz biorąc 2. Czyli jak zmierzyć siłę tornada za pomocą gofra”.

Janina Bąk w rozmowie z Marcinem Mellerem w “Mellinie” Eski Rock!

“Jeśli zaproponujesz komuś, żeby za pieniądze zjadł swojego psa…” - tak zaczyna się rozmowa Marcina Mellera z Janiną Bąk, znaną też jako Janina Daily. “Pani od statystyki” udowadnia w Mellinie, że można bawić ucząc i ucząc bawić. Ale Janina edukuje też w obszarze chorób psychicznych. Sama także z taką się zmaga. Janina pokazuje też, jak politycy potrafią manipulować statystyką i badaniami i zdradza "dlaczego PiS wygrywa skoro nikt z naszych znajomych na nich nie głosuje".

Możesz mieć telewizje, okładki nagrody i sto tysięcy osób, które cię kochają ale prawda jest taka, że choroby psychiczne są demokratyczne i czasem wychodzisz z tej telewizji i się całkowicie rozpadasz.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest od soboty na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.