Korn świętuje 25-lecie krążka Follow The Leader... własnym zestawem do makijażu!

i

Autor: Dariusz STEPIEN/East News Korn w nietypowy sposób świętuje rocznicę wydania kultowej płyty

Korn świętuje 25-lecie krążka "Follow The Leader"... własnym zestawem do makijażu!

2023-01-18 10:48

2023 rok to bardzo ważny moment dla grupy Korn. W tym roku właśnie przypada trzydziestolecie jej powstania, ale mija także dwadzieścia pięć lat od premiery przełomowego krążka "Follow The Leader". Grupa postanowiła celebrować ostatnią w wymienionych rocznic w dość nietypowy sposób - wypuszczając... swój własny zestaw do makijażu!

W 2023 roku zespół Korn ma powody do świętowania! Grupa została założona w 1993 roku, więc właśnie obchodzi swoje trzydziestolecie! To jednak nie wszystko - pięć lat później, czyli w 1998 roku, ukazał się przełomowy dla formacji krążek Follow The Leader. Trzeci album studyjny kapeli skończy dwadzieścia pięć lat w sierpniu - płyta osiągnęła ogromny sukces komercyjny i krytyczny, docierając do pierwszego miejsca listy Billboard 200. To właśnie z niej pochodzą kultowe już numery Got the Life Freak on a Leash. Zespół postanowił nie zostawiać tak ważnej dla swojej historii rocznicy bez żadnej reakcji. Nie da się jednak ukryć, że muzycy znaleźli dość nietypowy sposób na świętowanie.

Korn świętuje 25-lecie kultowego krążka... własnym zestawem do makijażu

Formacja zdecydowała się nawiązać współpracę z marką makijażową HipDot i stworzyła własną paletkę cieni do powiek! Została ona zapakowana w opakowanie, kształtem przypominającym pudełko na płytę CD. Na zestaw złożyło się osiem cieni, zarówno matowych, jak i z połyskiem, w odcieniach od bieli, przez szarość, brąz, po czerń. Jak zapewnia zespół w specjalnym oświadczeniu, paletka jest nieszkodliwa, w pełni wegańska, wyprodukowana tak, by nie ucierpiało przy tym żadne zwierzę, a wybrane odcienie wyselekcjonowane zostały w taki sposób, by objąć różne odcienie ludzkiej skóry.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?