Koncerty po 15 grudnia - czy wydarzenia mogą się odbywać? Jest odpowiedź

i

Autor: freeimages.com/Stress

Koncerty po 15 grudnia - czy wydarzenia mogą się odbywać? Jest odpowiedź

2021-12-15 9:08

15 grudnia, w życie weszły nowe obostrzenia, które mają za zadanie pomóc w zatrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wiele osób zastanawia się, co dalej z koncertami? Czy w czasie obowiązujących obostrzeń, wydarzenia będą mogły się odbywać?

15 grudnia, pojawiły się nowe obostrzenia, które mają za zadanie, ograniczyć transmisję koronawirusa, a co za tym idzie, mają odciążyć służbę zdrowia. Wśród nowych obostrzeń, pojawił się zapis o niemożliwości działania klubów i dyskotek. Jak to wpłynie na koncerty w klubach? Okazuje się, że nie wpłynie znacząco, a to wszystko przez pewien zapis.

EskaROCK Live! - Organek - Doppelgänger

Koncerty po 15 grudnia - czy wydarzenia mogą się odbywać? Jest odpowiedź

Koncerty mogą się odbywać, o czym poinformował warszawski klub Progresja. Jak to działa? Jak czytamy w oświadczeniu klubu, w rozporządzeniu jest zapis o koncertach oraz widowiskach cyrkowych:

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2021 informujemy, że zaplanowane koncerty MOGĄ SIĘ ODBYĆ. W myśl nowych przepisów „koncerty i widowiska cyrkowe” są oddzielną kategorią od „klubów nocnych, dyskotek i obiektów udostępniających miejsce do tańczenia” i mogą się odbywać w reżimie sanitarnym. Nowe zasady obowiązujące zgodnie z rozporządzeniem:

– od 15 grudnia maks. 30 proc. obłożenia. W limit nie wliczają się osoby zaszczepione, którym zweryfikowano certyfikat, ozdrowieńcy lub osoby z negatywnym wynikiem testu.

– przy wejściu sprawdzane będą certyfikaty COVID.

W przypadku pytań o poszczególne wydarzenia prosimy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko stosować się do nowych zasad i zachowywać odpowiedni dystans.

Sonda
Jeździcie na festiwale?