Stadion Narodowy w Warszawie

i

Autor: Wikimedia Commons/Arne Müseler

Quiz

Koncerty na Stadionie Narodowym w Warszawie. Oto muzyczny quiz dla prawdziwych ekspertów!

Na Stadionie Narodowym w Warszawie regularnie odbywają się koncerty. W ciągu ponad 10 lat, od otwarcia obiektu, w tym miejscu zagrali m.in. Metallica, Depeche Mode, Coldplay, Iron Maiden czy The Rolling Stones. Czy wiecie więc wszystko o koncertach na Narodowym? Sprawdźcie się w naszym quizie!

Quiz o koncertach na Stadionie Narodowym w Warszawie

Budowa Stadionu Narodowego w Warszawie rozpoczęła się w 2008 roku. Obiekt, który zastąpił kultowy Stadion Dziesięciolecia, powstał z myślą o piłkarskich Mistrzostwach Europy w 2012 roku (odbyły się one w Polsce i na Ukrainie). Stołeczna inwestycja została oddana do użytku oficjalnie pod koniec stycznia 2012. 

Stadion Narodowy to wielofunkcyjny obiekt, na którym organizowane są nie tylko mecze piłkarskie, ale także zawody żużlowe czy koncerty. Pierwszą wielką zagraniczną gwiazdą, która zagrała na tym obiekcie była Madonna (sierpień 2012).  

Wywiad z Mike'em Portnoyem | ESKA ROCK

Później na Narodowym grały największe zespoły i najwięksi artyści/artystki w świecie muzycznym m.in. Beyonce, Ed Sheeran, The Rolling Stones, Coldplay, Metallica czy Iron Maiden. Odbywały się tu także festiwale: Orange Warsaw czy Sonisphere. 

Na Stadionie Narodowym byliśmy także świadkami wielkich koncertów naszych rodzimych artystów. W 2019 Dawid Podsiadło i Taco Hemingway wspólnie wyprzedali obiekt. Później natomiast zrobili to samodzielnie: pierwszy z nich we wrześniu 2023, a drugi, nie tak dawno, bo w czerwcu 2024. Na tym stadionie zagrała także sanah, czyli obecnie bez wątpienia najpopularniejsza artystka na krajowym rynku. 

Kolejne koncerty przed nami. W tym roku na Narodowym zagra jeszcze chociażby Metallica (dwa razy, na początku lipca) czy Taylor Swift (trzy wyprzedane koncerty w sierpniu).

To dobra okazja, aby sprawdzić się w koncertowym quizie związanym właśnie ze stołecznym stadionem znajdującym się przy al. ks. J. Poniatowskiego. 

Rozwiąż nasz quiz:

Koncerty na Stadionie Narodowym w Warszawie. Oto muzyczny quiz dla prawdziwych ekspertów!

Pytanie 1 z 10
W którym roku po raz pierwszy na Stadionie Narodowym zagrała Metallica?