Ghost

i

Autor: mat. prasowe

Wiadomości

Koncertowy film od zespołu Ghost okazał się sukcesem. Ile zarobił na całym świecie?

Koncertowy film formacji Ghost, który był wyświetlany w kinach na całym świecie, może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami finansowymi. Poznaliśmy szczegóły.

Koncertowy film od zespołu Ghost okazał się sukcesem

Koncertowy film od zespołu Ghost, zatytułowany "Rite Here Rite Now", który był wyświetlany w ponad 1800 kinach w prawie 50 krajach (w tym w Polsce), okazał się dość sporym sukcesem. 

Całość zarobiła ponad 5 milionów dolarów w ciągu czterech dni (20-23 czerwca). Jak informuje Trafalgar Releasing, "Rite Here Rite Now" znalazł się w pierwszej dziesiątce w światowym zestawieniu za ten okres (konkretnie film wylądował na dziewiątej pozycji). 

Wywiad z Mike'em Portnoyem | ESKA ROCK

Warto także wspomnieć, że "Rite Here Rite Now" odniósł spektakularny sukces w Ameryce Północnej. Zarobek w wysokości 2,65 mln dolarów sprawił, że całość stała się najbardziej dochodowym tego typu wydarzeniem kinowym w historii kontynentu. W związku ze spory zapotrzebowaniem na niektórych rynkach, m.in. USA, Wielka Brytania czy Niemcy, dodano kolejne pokazy (pierwotnie seanse kinowe miały się zakończyć 23 czerwca). 

Przypomnijmy, że "Rite Here Rite Now" to nie jest typowy film koncertowy. Łączy on materiał zarejestrowany w trakcie dwóch koncertów Ghost w Los Angeles, które odbyły się we wrześniu 2023 roku, z filmową fikcją. Całość została wyreżyserowana przez Tobiasa Forge'a, lidera szwedzkiego zespołu, i Alexa Rossa Perry'ego (znanego chociażby z "Her Smell”).

Przy okazji premiery filmu "Rite Here Rite Now" zespół Ghost udostępnił premierowy utwór, który znajdzie się na ścieżce dźwiękowej do obrazu (ukaże się ona 26 lipca). Chodzi o kompozycję zatytułowaną "The Future Is A Foreign Land", która jest "nowo odkrytą piosenką z 1969 roku". Jest to ostatnia część trylogii, na którą składają się utwory stylizowanych na późne lata sześćdziesiąte (chodzi w tym przypadku o wcześniej wydane "Mary On A Cross" i "Kiss The Go-Goat").

Rockowa odsłona Pragi! Oto muzyczne miejsca, które warto zobaczyć w stolicy Czech: