Rod Stewart w Polsce - ceny biletów na koncert POWALAJĄ! Nieporozumienie

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Denise Truscello Kontrowersje wokół cen biletów na koncert Roda Stewarta w Polsce w 2024 roku

Kolejna legenda sprzedaje swój katalog! Wyceniono go na kosmiczną sumę

2024-02-16 10:45

Sprzedaż praw do swojej twórczości przez różnych artystów, artystki i zespoły - i to niezależnie od stażu kariery - to dziś już tak naprawdę chleb powszedni. Niemal każdego dnia słyszy się, że ktoś właśnie wzbogacił się o ogromną sumę w zamian za odstąpienie praw do swojego katalogu - czas na kolejną legendę!

W ciągu raptem kilku ostatnich dni pisaliśmy o trzech różnych transakcjach, dotyczących sprzedaży praw do twórczości muzycznych legend. Pod znakiem zapytania stoi ta, dotycząca twórczości Pink Floyd, a to ze względu na trudności w kontakcie ze spadkobiercami Richarda Wrighta i Syda Barretta i ogromne kontrowersje wokół osoby Rogera Watersa. Bliska finalizacji za to ma być sprzedaż praw do imponującego katalogu grupy Queen, który został wyceniony na od 1 do 1,2 miliarda dolarów. Statusem twórczości sprzedanej za największą sumę cieszy się dziś już ta, nagrana przez Michaela Jacksona. Za zakup połowy praw do niej Sony Music zapłaciło 600 milionów dolarów, co sprawia, iż całość katalogu wyceniono na 1,2 miliarda dolarów, a mówi się nawet, że kwota ta mogłaby spokojnie osiągnąć pułap 1,5 miliarda dolarów. Teraz czas na podobny krok ze strony kolejnej muzycznej legendy.

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

Rod Stewart sprzedaje prawa do swojej muzyki

Teraz to Rod Stewart zdecydował się pójść śladem słynnych kolegów po fachu. Muzyk potwierdził ten fakt w specjalnym oświadczeniu, przesłanym do "The Wall Street Journal", w którym poinformował, że prawa te zakupiła firma słynnego menedżera gwiazd, Irvinga Azoffa, a cała transakcja zakończyła się na sumie około 100 milionów dolarów. Muzyk dodał, że ma ogromne zaufanie do Azoffa i wie, że ten będzie zajmował się jego twórczością z ogromnym szacunkiem i troską.

Irving i ja jesteśmy parą staruszków i uważam, że mamy wzajemny szacunek i podziw dla siebie nawzajem. Dorobek mojego życia jest w bezpiecznych rękach - przekazał Stewart w oświadczeniu przekazanym dziennikowi "The Wall Street Journal".

Rod Stewart w Polsce w 2024 roku

Przypominamy, że artysta zagra w tym roku w Polsce! Koncert odbędzie się 18 czerwca 2024 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

Sprawdź galerię i poznaj warszawski zespół Psycho Beets!