Katatonia zapowiedziała nowy album! Jak brzmi utwór Austerity?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mathias Blom Katatonia powraca z nową muzyką!

Katatonia zapowiedziała nowy album! Jak brzmi utwór "Austerity"?

2022-12-02 18:18

Mając na koncie jedenaście pełnowymiarowych płyt, szwedzcy mistrzowie melancholijnego metalu z KATATONII nie muszą nikomu niczego udowadniać. I nie dziwi fakt, że zespół w imponujący sposób umocni swoją wyjątkową pozycję w świecie metalu i nie tylko, dzięki dwunastemu albumowi, zapierającemu dech w piersiach pięknemu “Sky Void of Stars”.

Dzisiaj formacja ujawnia drugi singiel i otwierający album “Sky Void of Stars” utwór - „Austerity”, któremu towarzyszy też video. Całość przebija się przez ciemność zapadającymi w pamięć, oszałamiającymi rytmami, które zmieniają się wraz z wyszukanymi gitarowymi riffami, co doskonale pokazuje muzyczną wiedzę i doświadczenie zespołu. Utwór zwieńczony mrocznym, urzekającym głosem Jonasa Renkse i hipnotyzującym liryzmem, wyznacza również mroczny nastrój albumu. Piosenka jest już dostępna za pośrednictwem wszystkich dostawców usług cyfrowych na całym świecie.

KATATONIA tak zapowiada “Austerity”: Niniejszym przedstawiamy Wam nasz nowy singiel i utwór otwierający album “Sky Void of Stars” - 'Austerity'. Energetyczny i mroczny, surowy i odczarowany. Enjoy.

Katatonia - legenda melancholijnego metalu

Założona w 1991 roku, KATATONIA nieustannie angażuje się w ciemność i światło, pozwalając na dojrzewanie własnej formy ekspresji dzięki niezrównanym ewolucjom gatunkowym. Od doom i death metalu po emocjonalny post rock, odkrywali niekończące się odcienie gatunku, zbierając tylko to, co najlepsze.

 Wyłaniając się z mroku, KATATONIA tchnie swoim wyjątkowym, nastrojowym brzmieniem poprzez nowe 11 kompozycji. Wszystkie zostały napisane i skomponowane przez wokalistę Jonasa Renkse. Katatonia znacząco kształtuje gatunek, pozostaje jednocześnie wierna własnym wartościom muzycznym i krąży po muzycznym wszechświecie - pozostawiając swoje ślady na scenie. “Sky Void of Stars” świeci jasno nie tylko na metalowym firmamencie!

Simple Plan wraca do Europy. Chuck Comeau w Esce Rock

KATATONIA o swoim nowym albumie: Nasz dwunasty album, ‘Sky Void of Stars’, to dynamiczna podróż przez tętniącą życiem ciemność. Zrodzony z tęsknoty za tym, co zagubione i nieodnalezione, peryferia tego, co nieosiągalne, ale skomponowane i skondensowane do ludzkiej formy i przedstawione jako dźwięki i słowa wierne signum KATATONII. Żadnych gwiazd, tylko ulewny deszcz.

Szczegóły albumu "Sky Void of Stars"

KATATONIA ciągle ewoluuje. Na swoim wcześniej wydanym pierwszym singlu, klimatycznym„Atrium”, KATATONIA serwuje epickie dźwięki i poetyckie teksty, w których można się zatracić. Utwory takie jak „Opaline” i nastrojowy „Drab Moon” w pełni obejmują ich melancholijne brzmienie, podczas gdy delikatny „Impermanence” jest akcentowany przez oryginalne doom metalowe korzenie zespołu. Niczym ciemna gwiazda, kawałki te ożywiają mrok, tworząc ambientowe doznania słuchowe, miażdżąc dźwiękiem ciężkich gitarowych riffów i dudniących bębnów. Eksperymentalne mistrzostwo kwintetu i ich nastrojowe podejście są bardzo żywe, co sprawia, że całość jest wprost porywająca. “Birds” to przykład utworu, w którym artyści w swoim stylu wymykają się spod gatunkowej kontroli.

Lista utworów:

 1. Austerity
 2. Colossal Shade
 3. Opaline
 4. Birds
 5. Drab Moon
 6. Author
 7. Impermanence (feat. Joel Ekelöf)
 8. Sclera
 9. Atrium
 10. No Beacon To Illuminate Our Fall
 11. Absconder (Bonus Track)
Katatonia zapowiedziała nowy album! Jak brzmi utwór Austerity?

i

Autor: Materiały prasowe Okładka płyty