Kasia Lins oficjalnie zapowiada album Omen - premiera jeszcze w tym miesiącu!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Karol Łakomiec, opracowanie graficzne - Mary Zaleska Kasia Lins zapowiada „OMEN”

Kasia Lins oficjalnie zapowiada album "Omen" - premiera jeszcze w tym miesiącu!

2023-10-09 13:12

Po trzyletniej przerwie, Kasia Lins powraca z nowym materiałem, a raczej z… miłosnym crime story. Albumem „OMEN” wyraźnie przypieczętowuje swój wyrazisty styl, znany nam choćby z poprzedniego wydawnictwa „Moja wina”, jednocześnie dając odczuć świeżość w podejściu do brzmienia i aranżu. Zauważalne jest korzystanie z nowych środków wyrazu, zminimalizowanie warstwy instrumentalnej, a niekiedy nawet wokalna powściągliwość.

Posługując się metaforą, artystka tworzy impresje o kobiecie, jej konstrukcji, umyśle i cielesności. Bohaterka z płyty, „stworzona z żebra” prywatnej Kasi, to kobieta mająca poczucie siły i sprawczości, ale niekiedy też lęku i obaw. Cała historia hipnotyzuje od pierwszego do ostatniego dźwięku, nikogo nie pozostawiając obojętnym. Ta płyta nie ukrywa, że wymaga od słuchacza głębszego zaangażowania. Nie inaczej jak poprzednio, teledyski jej towarzyszące silnie bazują na wpływach filmowych. Kryminalne zagadki skrzyżowane z kinem akcji, a wszystko w mało poważnej narracji są skutecznym odciążeniem powagi tekstów. Miłość i śmierć wciąż idą ze sobą w parze.

Wydawnictwo jest już dostępne w przedsprzedaży.

Eska Rock szybkie pytania KASIA LINS

W centrum ona - kobieta

W centrum twórczości Kasi Lins stoi kobieta, co mocno na „OMENIE” wybrzmiewa. Siłę jej przekazu docenił serwis Spotify. Kasia Lins z okazji premiery albumu została październikową polską Ambasadorką Spotify EQUAL, czyli globalnego programu serwisu, który ma za zadanie wsparcie kobiet i promowanie równości w przemyśle muzycznym.

Kompozycje i aranżacje są autorstwa Kasi Lins i Karola Łakomca. Nagrali oni też lwią część wszystkich partii na płycie, a współproducencko wspomógł ich Arek Kopera. Partie perkusji zagrała Wiktoria Jakubowska, a saksofonu Piotr Chęcki z zespołu Nene Heroine. Obok premierowych utworów, na płycie ukażą się także znane już słuchaczom single „Nieba nie ma”, „Po trupach do Ciebie” oraz „Do śmierci mamy czas” czas (z gościnnym udziałem WalusiaKraksaKryzys).

Kasia Lins przyzwyczaiła nas już do czerpania z fruktów polskiej poezji, jednak tym razem po raz pierwszy sięgnęła po prozę. W utworze „Ani Amen” wybrzmiewają słowa na podstawie tekstów Jerzego Pilcha opracowane przez Kingę Strzelecką-Pilch (wdowę po pisarzu), która zaproponowała Kasi stworzenie muzycznej interpretacji.

„OMEN” usłyszymy na żywo podczas „Zabójczej Trasy” promującej to wydawnictwo. Bilety na występy są już dostępne w sprzedaży.

Tracklista

 1. Nieba nie ma
 2. Nikogo nie chcę
 3. Do śmierci mamy czas (feat. WaluśKraksaKryzys)
 4. Anioł
 5. Po trupach do Ciebie
 6. Miłość się nie kończy
 7. Niepalenie
 8. Omen
 9. Nie lubię zimnej wody
 10. Ani Amen
 11. Sto żyć
 12. Persefona