Kangur grający na gitarze? Niesamowite zdjęcie otrzymało prestiżową nagrodę, jego fanem jest Slash

i

Autor: Pixabay Wygrani z konkursie Comedy Wildlife Photo Awards

Kangur grający na gitarze? Niesamowite zdjęcie otrzymało prestiżową nagrodę, jego fanem jest Slash

2023-11-27 12:26

Czy jest na świecie coś takiego, co jest w stanie poprawić nastrój praktycznie wszystkim? Wydaje nam się, że tak i że będą to... zwierzęta! Zwierzaki domowe, czy nawet te nieco bardziej egzotyczne - choć należą do innego świata, są nam szczególnie bliskie. Chcecie sobie poprawić humor przy poniedziałku? Sprawdźcie wyjątkowe fotki dzikich zwierząt, nagrodzone w konkursie Comedy Wildlife Photo Awards!

Comedy Wildlife Photo Awards to konkurs dla fotografów zwierząt z całego świata. Jego pomysłodawcą jest Paul Joynson-Hicks, który przez lata pracował jako fotograf dzikiej przyrody w Afryce Wschodniej. Mężczyzna przez ten czas był świadkiem i autorem kadrów, które były zwyczajnie śmieszne, nietypowe, a przez to podnoszące na duchu i niejako pozwalające człowiekowi na spojrzenie na świat zwierząt z nieco innej strony. Projekt na konkurs na tego typu fotografie narodził się w 2015 roku - przez lata konkurs zaczął cieszyć się popularnością i uznaniem na całym świecie i przyciąga całe grono uznanych fotografów, obserwujących świat dzikich zwierząt.

Guns N' Roses - 5 ciekawostek o albumie 'Appetite for Destruction" | Jak dziś rockuje?

Kangur-gitarzysta zwycięzcą Comedy Wildlife Photo Awards!

Tegoroczna edycja konkursu za nami! W tym roku bezsprzecznym zwycięzcą został Jason Moore, autor zupełnie wspaniałej fotografii, zatytułowanej "Air Guitar Roo". Przedstawia ona kangura, który zdaje się grać na niewidzialnej gitarze! Organizatorzy docenili wspaniałe ujęcie i oddanie znaczenia tego, czym w rozumieniu plebiscytu jest komedia. Fanem zdjęcia z pewnością jest Slash, który nawet udostępnił je na swoim profilu!

Warto przy tym wspomnieć, że nagrodzonym - i to dwukrotnie! - został w konkursie młody fotograf, pochodzący z Polski, Jacek Stankiewicz! Jest on autorem niesamowitego zdjęcia "Dispute", z ptakami w roli głównej. Fotograf zwyciężył w kategoriach Junior Award i Affinity Photo People's Choice Award. Obie fotografie znajdziecie poniżej!