Już jest i skopie wam tyłki! „Upadek” - nowy album klasyków polskiego hc

i

Autor: Materiały prasowe

Już jest i skopie wam tyłki! „Upadek” - nowy album klasyków polskiego hc

2023-02-17 12:01

Ekstremalne riffy i miażdżąca perkusja to zwykle środki artystyczne ukochane przez najróżniejsze odmiany mrocznej muzyki metalowej. Tej towarzyszą teksty inspirowane fantastyką, mrokiem lub mitologią. Tymczasem Schizma nie ma zamiaru nikomu opowiadać bajek. Jej teksty są bezpośrednie i walą ostro prosto w twarz.

Świat potrzebuje więcej takich zespołów. W czasach, gdy zatomizowane społeczeństwo szuka miłości i ukojenia nerwów w ramionach wirtualnych przyjaciół, zdewastowana przyroda wysyła nam jasne sygnały, że przesadziliśmy z eksploatacją, a normy, które uznawaliśmy za fundamenty społeczeństw dawno zostały przekroczone, potrzeba muzyki, która odda ten stan. Potrzeba znów wściekłych zbuntowanych dźwięków. Tak jak w latach 80-tych i 90-tych, dziś przydałby się ktoś, kto jasno i klarownie przywali niegodziwcom, napiętnuje występek i zrobi to w muzycznej formie.

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Cieszy zatem powrót formacji Schizma, która jak przystało na kapelę hardcore’ową, nie traci czasu na zbędne popisy, intra, preludia i pasaże. „Upadek” może być dobrym towarzyszem różnych sytuacji, gdy musimy uwolnić w sobie energię: czy to w pracy, na siłowni, czy kiedy po prostu roznosi nas coś od środka. Ostra muzyka, której towarzyszą zaangażowane teksty dotykające takich tematów jak: empatia, ekologia, wojna, przemoc czy apatia.

Na polskiej scenie Schizma ma status kultowej, a w światku hc jest weteranką, bo od 1990 roku gra nie oglądając się na mody i trendy. To muzyka sprzeciwu i kontrkultury, która nie pcha się na stadiony, do reklam, gra w małych ciasnych klubach dla fanów, którzy zostają na lata, a nie zapominają o kapeli po wciśnięciu „przewiń” na playliście. Płytę wydała Piranha Music.