Judas Priest właśnie opublikował nowy teledysk do ostatniego singla!

i

Autor: YouTube

Judas Priest właśnie opublikował nowy teledysk do ostatniego singla!

2023-11-29 10:24

To druga po "Panic Attack" piosenka zapowiadająca album "Invincible Shield". Grupa przyzwyczaiła nas do wysokiego poziomu kolejnych singli, ale tym razem zrobiła muzyczny zwrot w nieoczekiwaną stronę. Jest także klip, w którym zobaczycie dawno niewidzianego Gelnna Tiptona.

Ciężkie, a jednak melodyjne gitary? Są! Dynamiczna i potężna perkusja? Jest! Jedyny w swoim rodzaju głos Roba Halforda? Oczywiście! Wszystkie składniki do powstania świetnego heavy metalu są na miejscu i w odpowiednich proporcjach, ale tym razem Judas Priest dorzucił coś jeszcze. Fani zresztą wychwycili to bardzo szybko, bo natychmiast po publikacji piosenki dali znać w komentarzach. W piosence "Trail by fire" pojawiają się praktycznie niewystępujące wcześniej w kawałkach grupy połamane rytmy, brzmiące jak rock progresywny, któremu ktoś domontował nitro.   

Miło zobaczyć w teledysku oryginalnego gitarzystę, który ze względów zdrowotnych musiał zostawić za sobą granie koncertów. Glenn Tipton uczestniczy jednak dalej w Judas Priest komponując i współpracując z pozostałymi muzykami w studio.

Nowa płyta Judas Priest ma ukazać się 8 marca 2024 roku. Dziewiętnasty album grupy wyprodukowany jest przez Andy'ego Sneapa, który jeździ z grupą na trasy zastępując na gitarze mającego zdrowotne kłopoty Glenna Tiptona. Ten ostatni jednak uczestniczy w zespole wciąż jako kompozytor i to właśnie on w duecie z Ritchie'm Faulknerem są autorami riffów z "Invincible Shield". Sekcja rytmiczna pozostaje ta sama co i na legendarnym "Painkiller", czyli Ian Hill na gitarze basowej oraz Scott Travis za perkusją. 

W przyszłym roku będzie okazja by posłuchać nowego materiału na żywo. Judas Priest odwiedzi Polskę 30.03 i zagra w krakowskiej Tauron Arenie. Razem z nim wystąpi legenda hard rocka - Uriah Heep oraz równie zasłużony weteran heavy metalu, który wciaż jest w świetnej koncertowej formie, czyli Saxon.  

Mellina: Arek Jakubik - po wyborach kamień spadł mi z serca