Judas Priest rozpoczeli trasę koncertową

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News

Wiadomości

Judas Priest rozpoczęli trasę koncertową. Jakiej setlisty możemy spodziewać się na występie w Krakowie?

Ruszyła właśnie tegoroczna trasa koncertowa zespołu Judas Priest. Jeszcze w tym miesiącu muzycy zagrają w naszym kraju. Jakiej setlisty mogą spodziewać się fani na koncercie w Krakowie?

Judas Priest rozpoczęli tegoroczną trasę. Tak wygląda setlista

8 marca 2024 na rynku ukazał się nowy album od brytyjskiej formacji Judas Priest. Trzy dni później, w poniedziałek 11 marca, muzycy wyruszyli w trasę koncertową promującą krążek "Invincible Shield". W jej ramach dotrą także do Polski (przypomnijmy, że zespół wystąpi 30 marca w Tauron Arenie w Krakowie). 

Wywiad - Judas Priest - Krzysiek Sokołowski | ESKA Rock

Trasa rozpoczęła się od koncertu w hali w szkockim Glasgow. Grupa Judas Priest zaprezentowała 18 utworów, z czego trzy pochodziły ze wspomnianego albumu ""Invincible Shield". Były to singlowe numery: "Panic Attack", "Trial by Fire" oraz tytułowy. Oczywiście, nie zabrakło największych hitów, bez których ciężko sobie wyobrazić występ JP, w stylu "You've Got Another Thing Comin'", "Breaking the Law" czy "Living After Midnight". 

Co istotne, muzycy postanowili odkurzyć "Love Bites" (pierwsze wykonanie od 2015 roku) czy "Saints in Hell" (ostatni raz tę kompozycję grali w 2019). Fani w Europie powinni się też cieszyć z obecności "Beyond the Realms of Death". Na Starym Kontynencie zespół tego nie prezentował od 2015. 

Tak wygląda setlista pierwszego tegorocznego koncertu Judas Priest:

 1. Panic Attack
 2. Rapid Fire
 3. You've Got Another Thing Comin'
 4. Metal Gods
 5. Lightning Strike
 6. Love Bites 
 7. Breaking The Law
 8. Saints In Hell 
 9. Trial By Fire
 10. Turbo Lover
 11. Invincible Shield 
 12. Beyond The Realms Of Death
 13. Victim Of Changes
 14. Screaming For Vengeance
 15. The Green Manalishi (With The Two Prong Crown)
 16. Painkiller
 17. Hell Bent For Leather
 18. Living After Midnight

Na wydrukowanej setliście pojawiły się jeszcze dwie kompozycje – "You Don't Have to Be Old to Be Wise" i "Electric Eye" – ale ostatecznie nie zostały one zagrane. 

Czy właśnie te powyższe utwory usłyszymy w Krakowie? Wygląda na to, że tak, choć kosmetyczne zmiany pewnie też nie są wykluczone całkowicie. 

Oto najlepsze albumy w dorobku Judas Priest: