John Kiszka o swoim coming oucie: Spadł ze mnie ogromny ciężar

i

Autor: David Sims / WENN.com/agefotostock/East News Josh Kiszka mówi o swoim coming oucie

wypowiedzi muzyków

Josh Kiszka o swoim coming oucie: "Spadł ze mnie ogromny ciężar"

2024-04-22 8:20

Niemal pod sam koniec czerwca 2023 roku, Josh Kiszka, wokalista zespołu Greta Van Fleet, zdecydował się na szczególne wyznanie. Artystka dokonał publicznego coming outu, a jego gest miał ścisły związek z sytuacją polityczną w USA. Jak obecnie ocenia swoją decyzję i co ona mu właściwie dała? Josh opowiedział o tym w wywiadzie.

W czerwcu ubiegłego roku, a więc w okresie, gdy na całym świecie świętuje się tzw. "miesiąc dumy", Josh Kiszka zdecydował się na coming out. Wokalista i forntman zespołu Greta Van Fleet wystosował do fanów za pośrednictwem swoich social mediów specjalne oświadczenie, w którym napisał, iż od ośmiu lat jest w związku z osobą tej samej płci i choć do tej pory była to kwestia, o której wiedziała tylko jego rodzina i przyjaciele, to zdecydował się na publiczne wyznanie. Wszystko to jako odpowiedź na działania władz stanu Tennessee, które od miesięcy zatwierdzają kolejne ustawy, które wprost uderzają w prawa społeczności LGBTQIA+. Gest Josha docenił m.in. Rob Halford - od lat wyoutowany gej, który otwarcie mówi o swoich trudnych doświadczeniach, w związku z koniecznością ukrywania swojej seksualności w świecie ciężkich brzmień.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Wokalista Grety Van Fleet o swoim coming oucie

W lipcu 2023 roku światło dzienne ujrzał najnowszy, trzeci już album Grety Van Fleet. Album Starcatcher spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, o czym świadczą m.in. entuzjastyczne recenzje. Przy okazji jego promocji, Josh udzielił wywiadu magazynowi "Rolling Stone", a jedną z kwestii, którą w nim poruszono, był także jego coming out. Muzyk przyznał, że był zaskoczony i bardzo wdzięczny ogromną ilością głosów wsparcia, które uzyskał. Kiszka nie ukrywa także, że spadł z niego ogromny ciężar, gdyż nie było łatwo żyć w ukryciu, szczególnie jako osoba publiczna. Wokalista nie ukrywa, że jest wzruszony zrozumieniem, jakie spotyka go praktycznie na każdym koncercie zespołu ze strony fanów.

Naprawdę tak się czujesz, co jest niefortunne, ale to prawda. Wszystko to spotkało się z miłością, akceptacją, pokorą i szacunkiem, i to była ogromna fala pewności, że sprawy idą we właściwym kierunku. .. Jako wykonawca i artysta estradowy ponosiłem ogromny ciężar. Ponieważ ostatecznie jako artysta lub po prostu jako osoba, jak wszyscy chcę być do pewnego stopnia zrozumiany - mówi Josh w wywiadzie.

Sprawdź poniżej nasz TOP5 albumów Metalliki: