Jonathan Davis (Korn) wskazał album, który jest dla zespołu niczym ich własne The Dark Side of The Moon. Który krążek to dla kapeli swoiste Opus Magnum?

i

Autor: Lukasz Capar/Polska Press/East News Lider grupy Korn zaskakująco o jednej z płyt zespołu

Jonathan Davis wskazał album, który jest dla Korna niczym ich "The Dark Side of The Moon". TEN krążek to dla kapeli swoiste "Opus Magnum"!

2024-01-17 9:40

“The Dark Side of the Moon” - legendarny album Pink Floyd do dziś uznawany jest przez krytyków za jedno z najlepszych wydawnictw w historii muzyki. Płyta zapewniła zespołowi międzynarodową sławę, uznanie i bogactwo - uznawana jest za jedną z najlepiej sprzedających się w historii, a w 2012 roku została wybrana przez Bibliotekę Kongresu USA do zachowania w National Recording Registry, jak dzieło “znaczące kulturowo, historycznie lub estetycznie”. Co więc miał na myśli Jonathan Davis, nazywając jeden z albumów zespołu Korn ich własnym “The Dark Side of the Moon”?

1 marca 1973 roku zespół Pink Floyd wydał swoją ósmą płytę. Projekt The Dark Side of the Moon został pomyślany jako album koncepcyjny, poruszający takie tematy jak konflikty, pieniądze, chciwość, śmierć. Tworząc go zespół skupił się na presji z jaką się zmagał, poruszył także kwestię chorób psychicznych, w odniesieniu do osoby Syda Barretta, który odszedł z Pink Floyd 5 lat wcześniej. Płyta osiągnęła ogromny sukces komercyjny i została doceniona przez krytyków - The Dark Side of the Moon do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych albumów w historii muzyki.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Korn też ma swój własny “The Dark Side of the Moon”?

W wywiadzie dla “Metal Hammer” Jonathan Davis, frontman zespołu Korn, niespodziewanie odniósł się do tego kultowego wydawnictwa. Wokalista stwierdził, że grupa też ma w swojej dyskografii własne The Dark Side of the Moon - o jaki album chodzi?  Okazuje się, że takim “Opus Magnum” jest dla Davisa wydany w 2002 roku album Untouchables:

To bardzo ważna płyta – taka, której nie można by było nagrać w dzisiejszych czasach. Nazywam ją „heavy metalową Asią ” ze względu na produkcję i jakość dźwięku. Ludzie używają jej do dostrajania swoich głośników do dnia dzisiejszego. To nasze własne “The Dark Side of The Moon” - uwielbiam ją. Dokładnie to powiedziałem Michaelowi Beinhomowi – „Chcę, żeby to było nasze <<The Dark Side of the Moon>>”. Powiedział mi: „Spoko, ale to zajmie dużo czasu”. - powiedział Davis w wywiadzie.

“Untouchables” - szczegóły albumu

Untouchables to piąty album studyjny grupy Korn. Krążek ukazał się 11 czerwca 2002 roku i osiągnął duży sukces komercyjny i uznanie krytyków. Płyta zadebiutowała na 2 miejscu listy Billboard 200, ustępując jedynie The Eminem Show, a promujący ją singiel Here To Stay został nagrodzony Grammy. Nagrania krążka trwały prawie dwa lata, atmosfera w zespole pełna była wzajemnej wrogości, a całkowite koszty jego powstania przekroczyły 3 miliony dolarów.