Johnny Depp na dobre wraca do kina! Aktor wyreżyseruje film o słynnym malarzu

i

Autor: JUSSI NUKARI/AFP/East News Johnny Depp wyreżyseruje kolejny film!

Johnny Depp na dobre wraca do kina! Aktor wyreżyseruje film o słynnym malarzu

2023-05-15 13:09

Przed Johnnym Deppem pracowite i intensywne miesiące. Aktor i muzyk już za chwilę powróci na wielkie ekrany rolą w filmie, który będzie miał swoją premierę na festiwalu w Cannes. To jednak nie wszystko! Okazuje się, że Depp, po wielu latach, stanie także po drugiej stronie kamery! Wyreżyseruje film o słynnym malarzu!

Johnny Depp ma za sobą intensywne lata. Aktor i muzyk został oskarżony przez swoją, byłą już żonę, również aktorkę Amber Heard, o przemoc fizyczną i psychiczną. Para wielokrotnie spotykała się w sądzie, w ubiegłym roku zaś oficjalnie zakończył się proces, w którym to Depp oskarżył byłą partnerkę o zniesławienie. Chodzi o felieton, który w 2018 roku ukazał się w “Washington Post”, w którym Heard napisała, że była ofiarą przemocy domowej. Choć nazwisko aktora nigdy w nim nie pada, to uważa on, że jego publikacja znacząco wpłynęła na jego karierę. 1 czerwca 2022 roku ława przysięgłych ogłosiła wyrok w “procesie dekady” - przysięgli orzekli na korzyść aktora, zasądzając na jego rzecz odszkodowanie w wysokości 10 milionów dolarów, które aktorka jest mu zobowiązana zapłacić. Jednak przysięgli zdecydowali, że Johnny też zniesławił Amber w trakcie procesu (a konkretnie jeden z jego adwokatów) i nakazał mu zapłacić byłej żonie 2 miliony dolarów. Choć kobieta początkowo zapowiedziała odwołanie się od wyroku, ostatecznie z tego zrezygnowała, a byli małżonkowie zawarli ugodę.

Aerosmith - największe przeboje amerykańskiej legendy rocka

Johnny Depp wraca do łask kina

Taki a nie inny wyrok doprowadził opinię publiczną do prawdziwej euforii, co na dłuższą metę dorowadziło do wykreślenia Deppa z "czarnej listy Hollywood". Już we wtorek 16 maja rozpocznie się festiwal w Cannes, a prestiżowe wydarzenie otworzy pokaz filmu Kochanica króla, w którym aktor wciela się w rolę Ludwika XV i w którym to, po raz pierwszy w karierze, będzie mówił po francusku. Wygląda na to, że to dopiero początek.

Johnny Depp wyreżyseruje film o Amedeo Modigliani!

Choć Depp dał się poznać przede wszystkim jako aktor, to już na początku kariery pokazał, że ma ambicje, by zająć się także reżyserowaniem. W 1997 roku premierę miał film Odważny - reżyserski debiut Johnny'ego. Choć miał on swoją premierę w Cannes, zagrał w nim Marlon Brando, to jednak otrzymał on wyłącznie negatywne recenzje. Teraz, po ponad dwudziestu pięciu latach, Depp postanowił znów spróbować swoich sił za kamerą.

Okazuje się, że aktor i muzyk wyreżyseruje film biograficzny o jednym z najsłynniejszych malarzy, żyjących i tworzących na przełomie XIX i XX wieku, Amedeo Modigliani. Wiadomo, że zdjęcia na planie filmowych wystartują już jesienią, a główne role w produkcji, zatytułowanej Modi, zagrają Riccardo Scamarcio (Modigliani), Al Pacino i Pierre Niney. Historia Modiglianiego oparta będzie na sztuce Dennisa McIntyre'a, a scenariusz napisze polski twórca, Jerzy Kromolowski, który połączy swoje siły z żoną, Mary Kromolowski.