John Lennon w wersji... pop! The Weekend nagrał cover utworu artysty na potrzeby kontrowersyjnego serialu!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ethan A. Russell Apple Corps Ltd The Weekend coveruje Johna Lennona

John Lennon w wersji... pop! The Weekend nagrał cover utworu artysty na potrzeby kontrowersyjnego serialu!

2023-06-27 10:24

Nie ma nic zadziwiającego w tym, że artyści decydują się sięgnąć po twórczość swoich kolegów czy koleżanek po fachu i nagrać własną wersję ich kompozycji. Wiele gwiazd już coverowało utwory z repertuaru Johna Lennona. Teraz swoje podejście do jednej z klasycznych kompozycji artysty zaprezentował The Weekend.

The Weekend to obecnie jeden z największych i najpopularniejszych artystów, reprezentujących brzmienie z pogranicza R&B, popu czy elektroniki. Karierę rozpoczął w 2009 roku wydając swoje pierwsze mixtape'y, w 2013 roku zaś zaprezentował debiutancki album Kiss Land. Przełomem w jego karierze okazał się być wydany dwa lata później Beauty Behind the Madness. Równie ogromne sukcesy krytyczne i komercyjne osiągnęły kolejne wydawnictwa - nagrany z udziałem grupy Daft Punk krążek Starboy After Hours z 2020 roku. To właśnie z tego albumu pochodzi utwór Blinding Lights, który natychmiast po premierze bił rekordy popularności. 

Muzyka rockowa lat 70-tych - zagranica

The Weekend w coverze Johna Lennona

Obecnie Kanadyjczyk jest w trakcie promocji swojego najnowszego projektu - mowa o serialu "Idol", który jeszcze przed premierą budził ogromne kontrowersje na całym świecie. Jednym z elementów produkcji jest ścieżka dźwiękowa, wyprodukowana przez The Weeknda, której kolejne fragmenty ujawnia on wraz z premierą danego odcinka. W piątek 23 czerwca, tuż przed premierą czwartego odcinka serialu, na platformy streamingowe trafił utwór Jealous Guy. Jest to oczywiście cover klasycznej kompozycji z repertuaru Johna Lennona. Nie da się ukryć, że utwór w wykonaniu The Weekenda nabrał zupełnie innego charakteru - posłuchaj poniżej!