Joan Jett

i

Autor: Rex Features/East News

Joan Jett zaprasza na whiskey! Jest nowy singiel i teledysk

2023-11-20 10:29

Dobry rock konserwuje! Joan Jett to tego najlepszy przykład. Właśnie opublikowała nowy kawałek ze swoją grupą The Blackhearts, tą samą, z którą wylansowała nieśmiertelny „I love rock’n’roll”.

Najnowszy materiał Joan Jett & The Blackhearts nosi tytuł "Mindsets". To cyfrowa EPka, która ukazała się 2 czerwca tego roku. Teraz legendarna wokalistka dorzuciła do tego w ramach singla teledysk do kawałka „Whiskey Goes Good”. Nastrojowy i trochę nostalgiczny kawałek z wyraźnym wychyleniem w stronę country to jeden z tych utworów, które powinny lecieć w knajpach tuż przed zamknięciem baru, zanim właściciel ogłosi ostatnią kolejkę.

Słuchając go można przenieść się w wyobraźni do jednego z tysięcy przydrożnych amerykańskich zajazdów, gdzie znad szklanek whiskey spoglądają surowe twarze trucker’ów, przy stole bilardowym motocykliści dogadują swoje sprawy, a przy barze znudzone dziewczyny zamawiają kolejną kolejkę. Gdzieś w tle, za chmurami tytoniowego dymu przygrywa kapela i grają właśnie ten kawałek.

Nie dajcie się jednak zwieźć, bo spokojna ballada nie oznacza, że Joan i jej ekipa stracili rockowy pazur. Przeciwnie, już pierwszy numer na „Mindsets” nie pozostawia wątpliwości, ze Jett wciąż gra energetycznie i nie wyczerpały jej się baterie. Potem także nie brakuje punkowego ducha i klasycznego gitarowego kopa.

EPkę „Mindsets” znajdziecie w serwisach streamingowych, jest ona najlepszym dowodem, że muzyka i pasja są wokalistki paliwem na lata. Kariera solowa, którą rozpoczęła po zakończeniu działalności przez The Runaways weszła już w piątą dekadę. Oprócz bycia ikoną rocka jest prekursorką muzycznego feminizmu w nurtach rocka i punka. Jej przypisuje się inspirowanie kultury riot grrrl, czyli zbuntowanych dziewczyn ery punka i grunge’u.

Green Day - 5 ciekawostek o albumie "American Idiot" | Jak dziś rockuje?