Jay Weinberg przeszedł operację! Co dolega byłemu perkusiście Slipknota?

i

Autor: Screen z Instagrama/jayweinberg Problemy zdrowotne byłego perkusisty Slipknota

Jay Weinberg przeszedł operację! Co dolega byłemu perkusiście Slipknota?

2023-11-21 10:44

Od kilku tygodni Jay Weinberg znajduje się na językach wszystkich, a wszystko to ze względu na fakt nagłego wyrzucenia go ze składu zespołu Slipknot. Muzyk skomentował już całą sytuację i zapowiedział pracę nad nowymi projektami. Nim jednak przyjdzie na to czas, muzyk musiał skupić się na swoim zdrowiu...

Jay Weinberg stał się szczególnie znany w środowisku metalowym, gdy w 2014 roku uzupełnił skład zespołu Slipknot, w którym zastąpił współzałożyciela Joeya Jordisona. Perkusista pozostawał szczególnym członkiem formacji, brał udział w nagraniach trzech płyt, w tym wydanej we wrześniu ubiegłego roku The End, So Far. Niestety, 5 listopada grupa zamieściła oświadczenie, w którym poinformowała, że Jay nie jest już jej członkiem. Po kilku dniach w sprawie wypowiedział się sam zainteresowany, który nie ukrywał, że wiadomość ta była dla niego szokiem i złamała mu serce. Weinberg zapewnił jednak, że nie ma zamiaru składać broni i będzie pracował nad kolejnymi projektami.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Jay Weinberg po operacji

Nim jednak przyjdzie na to czas, perkusista musiał zająć się trochę swoim zdrowiem. Za pośrednictwem swoich social mediów Weinberg poinformował, że jest świeżo po operacji. Zabieg miał na celu przywrócić do sprawności lewe biodro i zniekształconą część kości udowej. Jay zaznaczył, że operacja była starannie planowana przez ostatnie trzy lata i choć dolegliwości te nie wpływały na jego grę na perkusji, to jednak chciał zapobiec takiej ewentualności w przyszłości. W poście, który opatrzony został zdjęciem muzyka, opierającego się o kulach, Weinberg dokładnie opisał cały proces przygotowania do zabiegu, zapewnił przy tym, że wszystko przebiegło po jego myśli i czuje się w porządku. Jay dodał przy tym, że żałuje, że nie dane mu będzie zobaczyć się z fanami w przyszłym roku w Las Vegas, w ramach występu Slipknota na festiwalu Sick New World.