James Hetfield o umiejętnościach członków Metalliki: “Osobno jesteśmy naprawdę przeciętni”

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Członkowie Metalliki nie potrafią dobrze grać?

James Hetfield zaskakuje, mówiąc o umiejętnościach członków Metalliki: “Osobno jesteśmy naprawdę...”

2024-02-17 12:47

W kwietniu ubiegłego roku światło dzienne ujrzał nowy, bardzo wyczekiwany album Metalliki. W końcu formacja uchodzi za pioniera, zespół o wielkich możliwościach. Nieco mniej optymistycznym okiem patrzy na to James Hetfield, który ponownie zaskoczył wyznaniem na temat umiejętności swoich i kolegów z zespołu!

14 kwietnia 2023 roku, światło dzienne ujrzał najnowszy, wyczekiwany album studyjny Metalliki. Krążek 72 Seasons jest jedenastym wydawnictwem w dyskografii legendy thrash metalu, znalazło się na nim łącznie łącznie dwanaście utworów, w tym wydane jako single Lux Æterna, Screaming Suicide i If Darkness Had a Son. W jakimś stopniu jest to album koncepcyjny, opowiadający o pierwszych osiemnastu latach życia człowieka. Dwa tygodnie po premierze krążka, zespół wyruszył w monumentalną trasę koncertową. W ramach "M72 World Tour" gra w każdym kraju aż dwa koncerty, a na każdy składają się inne setlisty. Wydarzenie zawita także do Polski - Metallica zagra na warszawskim Stadionie Narodowym 5 i 7 lipca 2024 roku. 

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Członkowie Metalliki osobno nie są dobrymi muzykami?!

 Przy okazji promocji albumu James Hetfield udzielił wywiadu magazynowi "Cigar Aficionado". Muzyk powtórzył w nim swoją opinię sprzed lat, twierdząc, iż indywidualnie członkowie Metalliki są naprawdę przeciętnymi muzykami. Frontman formacji jest zdania, że dopiero, gdy połączą się razem, powstaje z tego prawdziwa magia. To właśnie z tego powodu James powiedział, że nigdy nie zdecydowałby się na jammowanie z innymi muzykami. 

O tym, że Hetfield ma pewne problemy z pewnością siebie wiadomo od lat. W rozmowie z dziennikarzem magazynu muzyk powrócił pamięcią do pierwszych występów Metalliki, kiedy to dosłownie zjadała go trema, przez co prosił swoich kolegów, by mówili do publiczności. Zgadzałoby się to z tym, o czym od kilkunastu wywiadów mówi Dave Mustaine.

Wczesne występy były dla mnie naprawdę trudne - byłem taki nieśmiały. Nie chciałem nic mówić. Poprosiłem więc innych chłopaków z zespołu o przedstawienie piosenek. Teraz czuję się na scenie tak dobrze, to takie dziwne. Siedzenie sam na sam z kimś to dla mnie dużo większy stres niż stanie przed 10 000, 20 000 ludzi - mówi James w wywiadzie.

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?
Listen on Spreaker.