Metallica

i

Autor: Wikimedia Commons/Miguel, mat. prasowe

Wiadomości

James Hetfield na temat współpracy Metalliki z Fortnite: "Nasze połączenie ma sens"

Ostatnio formacja Metallica połączyła siły z twórcami bardzo popularnej na całym świecie grze Fornite. O tej współpracy trochę więcej opowiedział James Hetfield.

James Hetfield o współpracy Metalliki z Fortnite

Metallica stała się pierwszym zespołem, który przejął scenę w grze Fortnite. Grupa zagrała koncerty "Metallica: Fuel. Fire. Fury", które odbyły się 22 i 23 czerwca tego roku. 

Muzycy odwiedzili Fortnite nie tylko po to, by zagrać wirtualny koncert. Wprowadzono bowiem Battle Stage, czyli nowy sposób na współzawodnictwo. Tryb będzie dostępny także po zakończeniu współpracy z Metalliką.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

W podcaście "The Metallica Report" James Hetfield opowiedział trochę więcej o tej współpracy. 

– Rodzina Metalliki jest międzynarodowa, w każdym zakątku świata są członkowie naszej rodziny. Podobnie jest z Fornite. Dotarli oni do wielu ludzi na całej planecie, więc nasze połączenie ma sens. Możemy wzajemnie na tym dużo zyskać. To naprawdę świetny pomysł. Zostało mi to wytłumaczone, że to zasadniczo zupełnie nowy kontynent. Zagraliśmy już na wszystkich siedmiu, więc równie dobrze możemy zagrać na ósmym, prawda? Odkrywajcie, przeżywajcie przygody i zobaczymy co z tego wyjdzie – przyznał frontman Metalliki. 

Metallica ponownie w Polsce

Wielkimi krokami zbliżają się dwa tegoroczne koncerty Metalliki w naszym kraju. Przypomnijmy, że James Hetfield i spółka zagrają 5 i 7 lipca na PGE Narodowym w Warszawie. Przypomnijmy, że oba występy będą się od siebie różnić. Na każdym będzie zupełnie inna setlista, a także supporty. Dodatkowo zespół przywiezie ze sobą scenografię robiącą wrażenie. Przenosi ona bowiem słynny "snake pit" na środek sceny.

Oto najlepsze albumy w dorobku Metalliki [TOP5]:

Listen on Spreaker.