Jake Kiszka (Greta Van Fleet) ma nowy zespół! Tym razem zajął się też śpiewaniem

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Stefan Brending Muzyk Grety Van Fleet ma nowy zespół

ze świata rocka

Jake Kiszka (Greta Van Fleet) ma nowy zespół! Tym razem zajął się też śpiewaniem

2024-04-30 9:44

W ubiegłym roku zespół Greta Van Fleet powrócił na rynek z nowym albumem studyjnym. Wydawnictwo promowane jest obecnie na trasie koncertowej, a na jej nowej odnodze publiczność rozgrzewają dwie formacje: Geese i Mirador. Okazuje się właśnie, że druga z wymienionych to... nowy projekt gitarzysty Grety Van Fleet, Jake'a Kiszki!

Zespół Greta Van Fleet powstał w 2012 roku, jednak jego pierwszy oficjalny singiel ukazał się dopiero pięć lat później. Numer Highway Tune stał się światowym przebojem i wielką sensacją, a to w dużej mierze ze względu na wokal Josha Kiszki, który natychmiastowo zaczęto porównywać ze sposobem śpiewania Roberta Planta. Wokół amerykańskiej formacji szybko zaczęły pojawiać się głosy, że ta wyjątkowo mocno czerpie z dziedzictwa właśnie Led Zeppelin, co nie wszystkim się spodobało, jednak odwołania do klasycznego rocka, rodem z lat 60. i 70. zostały mocno docenione przez słuchaczy.

Obecnie formacja ma już na koncie trzy albumy studyjne, w tym najnowszy, Starcatcher z 2023 roku, dwie EP-ki, w tym nagrodzoną Grammy za Najlepszy rockowy album From the Fires, cztery płyty live i jedenaście oficjalnych singli. Obecnie Greta Van Fleet skupia się na koncertowaniu i promowaniu najnowszego wydawnictwa na żywo - na występach pojawia się interesujący gość...

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Oto nowy zespół gitarzysty Grety Van Fleet!

W sobotę 27 kwietnia grupa rozpoczęła nową część trasy, tym razem zorientowaną na tereny Stanów Zjednoczonych. Publiczność na tych pokazach rozgrzewają dwaj goście specjalni: grupy Geese i Mirador. Jak poinformowała sama główna gwiazda za pośrednictwem swoich sociali jeszcze przed rozpoczęciem serii koncertów, Mirador to nowy projekt Jake'a Kiszki, czyli gitarzysty Grety Van Fleet! Połączył on siły z innym gitarzystą, Chrisem Turpinem w ramach wyjątkowego duetu.

W sieci znaleźć można nagranie z występu tej grupy, które pokazuje wyraźnie - obowiązki wokalisty objął w niej właśnie Jake! Jak muzyk wypada w tej roli? Sprawdza się lepiej od swojego brata? Sprawdź nagrania z występów Mirador poniżej!

Sprawdź się w quizie o zespole Måneskin:

Co wiesz o zespole Måneskin? Sprawdź się w quizie dla prawdziwych fanów i fanek!

Pytanie 1 z 10
Które miejsce grupa zajęła w finale włoskiej edycji "X-Factora"?