Dolly Parton, Ozzy Osbourne

i

Autor: Rex Features/East News, AP/Associated Press/East News

Wiadomości

Jakby zabrzmiałby wielki hit Dolly Parton w wykonaniu Black Sabbath? Postanowił to sprawdzić znany youtuber

Jakby zabrzmiałby wielki hit Dolly Parton w wykonaniu Black Sabbath? Jeśli Was to kiedyś interesowało, to w sieci znajdziecie już odpowiedź.

"Jolene" Dolly Parton w wykonaniu Black Sabbath. Tak by to brzmiało!

Otu Suurmunne, który jest muzykiem i producentem, prowadzi w serwisie YouTube kanał Moonic Productions, który obserwuje ponad 250 tys. osób. Youtuber ostatnio postanowił odpowiedzieć na pytanie, którego sobie prawdopodobnie wcześniej nie zadawaliście. A mianowicie jak brzmiałby wielki hit Dolly Parton, czyli "Jolene", w wykonaniu muzyków Black Sabbath

Suurmunne specjalizuje się w tego typu filmikach. W przeszłości udostępnił on m.in. "Enter Sandman" Metalliki w wersji AC/DC czy "Wonderwall" Oasis w wykonaniu Nirvany. 

Ozzy Osbourne chce spełnić jedno marzenie związane z Black Sabbath

Przejdźmy jednak do "Jolene". To numer Parton pochodzący z tak samo zatytułowanego albumu, który ukazał się w 1974 roku. Był to drugi singiel artystki, który dotarł do pierwszego miejsca na listach przebojów muzyki country. W Wielkiej Brytanii kompozycja "Jolene" osiągnęła natomiast siódmą pozycję. 

Słynny utwór Dolly Parton był często coverowany. Najlepiej znana jest wersja zespołu The White Stripes, która pojawiła się na albumie koncertowym "Under Blackpool Lights" (2004). Po "Jolene" sięgali także m.in. Olivia Newton-John, Alison Krauss czy The Sisters of Mercy. 

Gdyby z kolei na taki pomysł w przeszłości wpadli muzycy Black Sabbath, to "Jolene" brzmiałaby mniej więcej tak: 

Ta wersja "Jolene" stała się już viralem. Wideo wyświetlono już ponad 200 tys. razy w ciągu zaledwie kilku dni. A to pewnie dopiero początek. 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Sabbath Bloody Sabbath":