Jak brzmi połączenie Duran Duran z Black Sabbath? To wideo zaskakuje

i

Autor: mpi04/Associated Press/East News, Karol Makurat/REPORTER

Wiadomości

Jak brzmi połączenie Duran Duran z Black Sabbath? To wideo zaskakuje

Jeśli myśleliście, że nie da się połączyć w jedno twórczości Duran Duran i Black Sabbath to... jesteście w błędzie. Duran Sabbath bowiem istnieje. I jeden z ich utworów nawet został opublikowany w sieci. To wideo jest hitem.

Duran Sabbath prezentuje nowy utwór

Mogłoby się wydawać, że twórczość Duran Duran leży daleko od repertuaru Black Sabbath. Pod względem gatunkowym: na pewno. Ciężko porównać new romantic z proto-metalem. Nie zmienia to jednak faktu, że utwory dwóch wspomnianych zespołów da się połączyć w jedno... I tak oto narodził się Duran Sabbath i kompozycja zatytułowana "Rionoid". 

Tony Iommi palce| ESKA Rock Człowiek z Metalu Shor

Skąd wziął się taki tytuł? Oczywiście, ma to związek z utworem "Rio" z tak samo zatytułowanego albumu Duran Duran, który ukazał się w 1982 roku oraz legendarną kompozycją "Paranoid" Black Sabbath z 1970. Najpierw polecamy puścić sobie obie piosenki, jedna po drugiej, a później... wejść na kanał grupy Duran Duran w serwisie YouTube i znaleźć występ wspomnianej grupy Duran Sabbath. Gwarantujemy, że nic później nie będzie już takie samo. 

Komu możemy podziękować za uchwycenie tego tajnego koncertu wiele lat temu? – czytamy w opisie powyższego wideo. Filmik spotkał się z dość entuzjastycznym przyjęciem. Wystarczy wspomnieć, że na fanpage'u Duran Duran na Facebooku całość zebrała ponad 5 tys. "lajków". A to zapewne dopiero początek... 

Czy w przyszłości grupa Duran Sabbath udostępni coś jeszcze? Czas pokaże, ale jesteśmy bardzo tego ciekawi.  

Oto metalowe albumy wszech czasów:

Listen on Spreaker.