Jack White zapowiada nową muzykę! Czego można się spodziewać w 2024 roku?

i

Autor: Materiały prasowe Jack White zaprezentuje nowości w 2024 roku?

Jack White zapowiada nową muzykę! Czego można się spodziewać w 2024 roku?

2024-01-03 10:22

Jack White cieszy się tytułem jednego z najlepszych współczesnych gitarzystów, a do tego uchodzi za jedną z najbardziej wpływowych osób w przemyśle muzycznym. Artysta od lat z powodzeniem prowadzi karierę solową, od 2022 roku nie prezentował jednak nic nowego - wiele wskazuje na to, że zmieni się to w nadchodzących miesiącach!

Jack White zyskał rozgłos na rynku muzycznym jako założyciel, wokalista, główny kompozytor, autor tekstów i lider zespołu The White Stripes, który tworzył z ówczesną żoną, Meg White. Formacja ostatecznie zakończyła działalność w 2011 roku, a jeszcze wcześniej White współtworzył grupę The Raconteurs, która wylansowała przebój Steady, As She Goes, w 2009 roku zaś współzałożył zespół The Dead Weather. Artysta rozpoczął karierę solową dopiero po oficjalnym rozpadzie macierzystej formacji, wydając w 2012 roku debiutancki autorski krążek Blunderbuss. Obecnie White ma na koncie pięć solowych płyt, z czego dwie ostatnie: Fear of the Dawn i Entering Heaven Alive ukazały się w odstępstwie kilku miesięcy w 2022 roku. Od tamtej pory muzyk pozostawał dość na uboczu, skupiając się na pracy swojej wytwórni, Third Man Records, pojawił się także w najnowszym filmie Martina Scorsese - Czas krwawego księżyca. Wszystko wskazuje na to, że Jack White wychodzi z muzycznego cienia.

Muzyka rockowa lat 2000. - zagranica. Jakie albumy zdefiniowały ten okres?

Jack White z teaserem nowej muzyki!

Dokładnie w pierwszy dzień nowego roku, w social mediach muzyka pojawił się post, ewidentnie będący zapowiedzią nowej muzyki. W krótkim wideo słychać charakterystyczny, gitarowy riff, a całość uświetniona została niebieskim tłem - kolor ten od samego początku kojarzony jest z solową działalnością White'a. Ta sama grafika ustawiona została na oficjalnych zdjęciach kont muzyka w socialach. Na chwilę obecną żadne szczegóły nowego projektu nie są znane - jeśli tylko ulegnie to zmianie, napiszemy o tym!