Jack Black jest gotowy na Szkołę rocka 2. Doczekamy się sequelu?

i

Autor: AKPA

Wiadomości

Jack Black jest gotowy na "Szkołę rocka 2". Doczekamy się sequelu?

Być może w niedalekiej przyszłości doczekamy się sequelu "Szkoły rocka", popularnej komedii z Jackiem Blackiem w roli głównej.

Jack Black jest gotowy na "Szkołę rocka 2"

W 2003 roku premierę miała "Szkoła rocka", dość popularna komedia, która została wyreżyserowana przez Richarda Linklatera. Główną rolę w tej produkcji zagrał Jack Black. Wcielił się on w rolę bezrobotnego rockmana, który – po tym jak podszył się pod swojego przyjaciela – rozpoczyna pracę w szkole i zakłada prowizoryczny zespół składający się z dzieciaków. 

Wspomniany film doczekał się ponadto musicalowej adaptacji na Broadwayu. Z kolei w 2016 stacja Nickleodeon rozpoczęła, na jego podstawie, emisję serialu (powstały trzy sezony łącznie). 

W niedalekiej przyszłości, co ciekawe, być może pojawi się sequel "Szkoły rocka". Ten temat ostatnio podjął, po raz kolejny, sam Black. Jak sam przyznaje: jest na to gotowy. Ma już nawet pomysł na tytuł dla filmu. 

Radio Eska Rock: 10 złotych myśli klasyków rocka. To ponadczasowe sentencje

Chciałbym, aby powstało "School of Rock 2: Electric Boogaloo" – powiedział Jack Black w rozmowie z portalem "Joe". W ten sposób nawiązał do tytułu sequela musicalu "Breakdance" z 1984 roku. 

Ponadto dodał, że sequel możliwy jest tylko wtedy, jeśli scenarzystą będzie Mike White. – Mike White napisał pierwszą część i jest geniuszem. Musielibyśmy mieć go z powrotem, ale teraz jest dość zajęty "Białym Lotosem", najlepszym serialem w telewizji

Te filmy fani rocka muszą znać! Pisali do nich najlepsi: