Iron Maiden

i

Autor: Materiały prasowe

Iron Maiden pobili ważny rekord koncertowy! A który zespół jest gigantem występów na żywo?

2023-12-11 13:07

Muzyki można z powodzeniem słuchać z płyt, czy dziś bardziej z platform streamingowych, nic nie jest jednak w stanie zastąpić przeżycia, jakim jest możliwość usłyszenia ulubionego artysty, artystki czy zespołu na żywo. Wielbiciele muzyki chętnie chodzą na koncerty, dowodem na co są liczby, momentami naprawdę imponujące!

Zespół Iron Maiden nadal przyciąga prawdziwe tłumy na swoje koncerty. Formacja wciąż jest w trakcie swojej najnowszej trasy koncertowej, "Future Past Tour", z którą w przyszłym roku zawita m.in. do Stanów Zjednoczonych i państw Ameryki Południowej. To właśnie jednego z nich dotyczy szczególne osiągniecie "Żelaznej Dziewicy" - jej zaplanowany na 24 listopada 2024 roku występ w Bogocie całkowicie wyprzedał się w zaledwie 21 minut od rozpoczęcia sprzedaży internetowej! Formacja po raz ostatni grała w Kolumbii w 2011 roku, stąd ogromne zainteresowanie pokazem. W ten oto sposób legenda heavy metalu pobiła kolumbijski rekord czasu sprzedaży biletów!

Iron Maiden - 5 ciekawostek o albumie "The Number of the Beast" | Jak dziś rockuje?

Kto jest koncertowym gigantem w świecie rocka?

A który zespół ze środowiska ciężkich brzmień może poszczycić się tytułem tego najbardziej utytułowanego, który na sprzedaży biletów zarobił najwięcej? Choć może się to nie wydawać wcale takie oczywiste, to gigantem pod tym względem jest zespół The Rolling Stones! Jak wynika z raportu Pollstar, formacja w latach 1981-2022 (ostatnie dane pochodzą z lipca ubiegłego roku) zarobiła na sprzedaży biletów aż 2 612 8 28638 dolarów! To jednak nie koniec! Opublikowane zestawienie jasno wskazuje, że Stonesi nie tylko przodują, jeśli chodzi o artystów rockowych, ale ogółem, w przypadku całego rynku muzycznego! Drugie miejsce w podsumowaniu zajął zespół U2, a podium zamyka Elton John. Pełny raport dostępny jest pod linkiem.