Iron Maiden na The Future Past Tour! Na setliście pojawiło się sporo smaczków!

i

Autor: Global Media Group/Sipa USA/East News Iron Maiden rozpoczęli trasę! [SETLISTA]

Iron Maiden na "The Future Past Tour"! Na setliście pojawiło się sporo smaczków!

2023-05-29 9:54

Iron Maiden nie mają zamiaru zwalniać tempa! Formacja właśnie rozpoczęła swoją najnowszą trasę koncertową, na której sporo miejsca poświęca swojej najnowszej płycie, czyli wydanej w 2021 roku "Senjutsu". Jakie utwory pojawiły się na setliście pierwszego pokazu? Nie zabrakło smaczków, w tym starszego utworu, który grupa zagrała na żywo PIERWSZY RAZ w historii!

Choć Bruce Dickinson Steve Harris już kilka razy mówili o potencjalnej, zbliżającej się emeryturze zespołu Iron Maiden, to na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by ta miała nadejść. Grupa jeszcze dobrze nie zakończyła trasy, a już ogłosiła kolejną - mowa o "The Future Past Tour", czyli serii występów, które skupiają się na dwóch płytach formacji - legendarnej już Somewhere In Time z 1986 roku i najnowszej Senjutsu, która ukazała się we wrześniu dwa lata temu. Pierwszy występ na trasie odbył się w niedzielę 28 maja w Ljubljanie, w słoweńskiej Arenie Stozice. Co działo się podczas tego koncertu?

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Iron Maiden rozpoczął nową trasę! Tak prezentuje się setlista!

Warto pamiętać, że formacja zagra w ramach trasy aż dwa koncerty w Polsce! Pokazy odbędą się 13 i 14 czerwca w krakowskiej TAURON Arenie. Szczególną uwagę warto więc zwrócić na setlistę występu w stolicy Słowenii - rzeczywiście, skupia się ona przede wszystkim na dwóch wspomnianych wyżej albumach. Podczas występu wybrzmiało po pięć utworów z każdej z nich - szczególnym smaczkiem jest fakt, iż Iron Maiden zagrał na żywo, po raz pierwszy w historii, utwór Alexander the Great z 1986 roku! Już pierwszy rzut oka na listę zagranych kompozycji wskazuje, że formacja postawiła na numery, których nie prezentowała fanom od lat, dzięki czemu podczas występu wybrzmiały także m.in. Caught Somewhere in Time (pierwszy raz od 1987 roku) i Stranger in a Strange Land (pierwszy raz od 1999 roku). Jeśli zaś chodzi o Senjutsu legenda metalu zaprezentowała na żywo takie utwory, jak Days of Future Past, The Time Machine czy Death of the Celts. Poniżej pełna setlista z występu w Ljubljanie.

ZOBACZ TAKŻE: Iron Maiden na dwóch koncertach w Polsce! Najważniejsze informacje

Iron Maiden - setlista z pierwszego koncertu w ramach "Future Past Tour"

 1. Caught Somewhere in Time (pierwszy raz od 1987)
 2. Stranger in a Strange Land (pierwszy raz od 1999)
 3. The Writing on the Wall
 4. Days of Future Past (debiut na żywo)
 5. The Time Machine (debiut na żywo)
 6. The Prisoner (pierwszy raz od 2014)
 7. Death of the Celts (debiut na żywo)
 8. Can I Play With Madness (pierwszy raz od 2014)
 9. Heaven Can Wait (pierwszy raz od 2008)
 10. Alexander the Great (debiut na żywo)
 11. Fear of the Dark
 12. Iron Maiden

Bis:

 1. Hell on Earth (debiut na żywo)
 2. The Trooper
 3. Wasted Years