Imagine Dragons

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Imagine Dragons rozpoczynają nowy rozdział! Tak brzmi jego muzyczna zapowiedź, "Eyes Closed"

2024-04-03 18:53

Imagine Dragons wracają potężnym singlem „Eyes Closed”. Zilustrowany enigmatycznym klipem utwór jest początkiem nowego rozdziału w fascynującej historii grupy. Formacja szykuje na ten rok więcej nowej muzyki.

Futurystyczny hymn łączy w sobie elementy alternatywy, rapu, elektroniki i rocka. Zgrabnie napisanemu tekstowi towarzyszy industrialna produkcja. Dan Reynolds szarżuje wokalnie na tle szorstkiego, bazującego na hip-howym rzemiośle bitu doprawionego imponującymi syntezatorami i smyczkami. „Mógłbym to zrobić z zamkniętymi oczami” – deklaruje z pewnością siebie w głosie wokalista.

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Po przerwie i czasie spędzonym z rodziną i bliskimi, poczułem, że chcę wrócić do dźwięków, które przyniosły nam najwięcej radości, ale spojrzeć na nie z innej strony. Świat wygląda dziś zupełnie inaczej niż wtedy, kiedy wydaliśmy pierwszą płytę. Mimo wszystko niektóre rzeczy zawsze pozostaną takie same – zauważa Dan Reynolds. – Znalezienie równowagi między nostalgią a świeżością przynosi mi najwięcej radości podczas nagrywania. Świetnie bawiliśmy się w studiu i mamy nadzieję, że spodoba wam się owoc naszej pracy – dodaje lider Imagine Dragons.

Co szykuje grupa?

Ostatnim premierowym utworem Imagine Dragons było „Children of the Sky (a Starfield song)”, zainspirowane przebojową grą wideo „Starfield”. Inny singiel grupy – „Bad Liar” przekroczył niedawno barierę miliarda streamów na Spotify, dzięki czemu Imagine Dragons stali się pierwszą grupą, która może się pochwalić 10 utworami z ponad miliardem odsłon na tej platformie.

„Eyes Closed” to dopiero początek tego, co Imagine Dragons przygotowali dla fanów na ten rok. Wkrótce światło dzienne ujrzy więcej premierowej muzyki grupy.

O formacji

Imagine Dragons mają na koncie ponad 74 mln sprzedanych egzemplarzy albumów, 65 mln sprzedanych utworów cyfrowych i ponad 160 mld streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady, całkowicie odmieniając gatunek. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”. Jest to także jedyna grupa w historii odznaczeń RIAA, która ma cztery diamentowe single: „Radioactive” (16x platyna), „Believer” (13x platyna), „Demons” (12x platyna) oraz „Thunder” (11x platyna).

Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. W 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200, pokrył się 7x platyną i przyniósł im nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”), a sam singiel osiągnął diamentowy certyfikat sprzedaży. W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na samym szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE” (nominacja do Grammy), a rok później „ORIGINS”. W 2022 roku Imagine Dragons rozszerzyli świat „Mercury” o pierwszy w karierze podwójny album „Mercury – Acts 1 & 2”, w tym singiel „Bones”.

„Bones” trafiło na szczyt zestawienia Alternative Radio w Stanach i nieustannie gości w Global Top 50 Spotify. Współpraca z raperem J.I.D. „Enemy” zgromadziła miliardy streamów, a utwór zajął 6. pozycję na liście IFPI Global Singles Chart of 2022.Teledyski do „Thunder” oraz „Believer” zgromadziły zachwycającą liczbę 2 miliardów wyświetleń, a „Radioactive” i „Demons” przekroczyły miliard wyświetleń. Imagine Dragons współpracowali z największymi gwiazdami w każdym gatunku – w gronie tym znajdują się m.in. Kendrick Lamar, Lil Wayne, Wiz Khalifa, Avicii i Hans Zimmer.

Członkowie grupy są mocno zaangażowani w działalność charytatywną, w tym wspomaganie walki z rakiem u dzieci. Fundacja frontmana Dana Reynoldsa, LOVELOUD, pomaga młodzieży LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nadał Imagine Dragons tytuł ambasadorów UNITED 24.

Poniżej sprawdź ciekawostki o "Nevermind" Nirvany!

Listen on Spreaker.