Iggy Pop w szczerej rozmowie z Flea. Nowy dokument The Making of Every Loser jest już dostępny!

i

Autor: Materiały prasowe Iggy Pop o kulisach powstania "Every Loser" w nowym dokumencie

Iggy Pop w szczerej rozmowie z Flea. Nowy dokument "The Making of Every Loser" jest już dostępny!

2023-03-13 11:36

Iggy Pop zaprezentował nowy film, w którym uchwycono jego szczerą rozmowę z inną ikoną - Flea z Red Hot Chili Peppers. Za reżyserię dokumentu "The Making of Every Loser" odpowiada zdobywca nagród Emmy i Grammy, Thom Zimny (Bruce Springsteen, Willie Nelson Family, Johnny Cash).

Iggy Pop zaprezentował nowy film, w którym uchwycono jego szczerą rozmowę z inną ikoną - Flea z Red Hot Chili Peppers. Za reżyserię dokumentu "The Making of Every Loser" odpowiada zdobywca nagród Emmy i Grammy, Thom Zimny (Bruce Springsteen, Willie Nelson Family, Johnny Cash). Intymne dzieło przedstawia dwóch członków Rock and Roll Hall of Fame zgłębiających najróżniejsze tematy, w tym wieloletnią karierę Iggy'ego, której najnowszą odsłoną jest wysoko oceniany przez krytyków album "Every Loser". W dokumencie pokazano również unikatowe, zakulisowe ujęcia ze studia Iggy'ego, Flea oraz zdobywcy Grammy, producenta wykonawczego płyty Andrew Watta.

21 czerwca zarówno Iggy'ego Popa jak i Flea razem z całym zespołem Red Hot Chili Peppers będzie można zobaczyć na żywo na PGE Narodowym w Warszawie.

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!

Iggy Pop jako "Every Loser"!

Album "EVERY LOSER", o którym Stereogum napisał, że "jest najrzadziej bezpośrednią i energetyczną, jaką Iggy nagrał od lat", łączy charakterystyczną dla Popa agresję w tekstach z solidnym rockiem współtworzonym przez takie współczesne legendy, jak - tworzący zespół The Losers Andrew Watt, Duff McKagan (Guns N' Roses) Josh Klinghoffer i Chad Smith (Red Hot Chili Peppers), a ponadto Travis Barker (blink-182), Taylor Hawkins (Foo Fighters), Stone Gossard (Pearl Jam) oraz Dave Navarro, Chris Chaney i Eric Avery (Jane's Addiction).

Pierwsza wydana przez Atlantic Records/Gold Tooth Records płyta Iggy'ego, "EVERY LOSER" spotkała się z ekstatycznym uznaniem mediów na całym świecie, w tym takich tytułów, jak "Rolling Stone", "Esquire", Pitchfork, "NME", "The Guardian" czy "New York Times", który pochwalił album za "buzujący, mocny rock". W składającej się z 11 utworów kolekcji znalazły się single Frenzy" i "Strung Out Johnny".

Z okazji premiery "EVERY LOSER" Iggy nawiązał współpracę z założycielem i redaktorem "PUNK Magazine" John Holmstrom, by przygotować ekskluzywne wznowienie legendarnego zinu (Iggy Pop pojawił się na okładce pierwszego numeru z lipca 1976 roku).