Iggy Pop składa hołd Taylorowi Hawkinsowi: Miał niesamowitą karierę

i

Autor: Materiały prasowe - fot. fot. Ross Halfin/ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER Iggy Pop o Taylorze Hawkinsie

Iggy Pop składa hołd Taylorowi Hawkinsowi: "Miał niesamowitą karierę"

2022-12-05 16:38

Już na początku 2023 roku ukaże się najnowszy album studyjny Iggy'ego Popa. Artysta, z okazji zbliżającej się premiery, udzielił wywiadu kultowemu magazynowi "NME". W rozmowie "ojciec chrzestny muzyki punk" oddał hołd zmarłemu w marcu tego roku Taylorowi Hawkinsowi, który zdążył nagrać ścieżki na nadchodzący krążek "Every Loser".

Iggy Pop nie ma sobie równych! Muzyk rozpoczął karierę w połowie lat 60. - w 1967 roku współzałożył zespół The Stooges, dziś określany mianem jednej z najbardziej wpływowych grup punkowych w historii muzyki. Charakterystyczne dźwięki, nieobliczalne zachowanie członków kapeli na scenie przełożyły się na dużą rozpoznawalność. W 1977 roku, wydaniem albumu The Idiot, Iggy oficjalnie rozpoczął karierę solową - na chwilę obecną artysta ma na koncie osiemnaście wydawnictw studyjnych, w tym kultowe Lust for Life, Solider, Blah-Blah-Blah, American Caesar czy Post Pop Depression. Przez te wszystkie lata Iggy Pop stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowego rynku muzycznego i pomimo takiego stażu na scenie nie zamierza składać broni!

Nowy album Iggy'ego Popa

Już 6 stycznia na rynku ukaże się najnowszy, dziewiętnasty album studyjny artysty! Krążek został zatytułowany “Every Loser”, a za jego produkcję odpowiada znany ze współpracy z Ozzym Osbournem Andrew WattPłytę promuje wydany kilka tygodni temu, świetnie przyjęty, klimatyczny numer Frenzy. W ramach pracy nad krążkiem Iggy połączył siły z Taylorem Hawkinsem.

Simple Plan wraca do Europy. Chuck Comeau w Esce Rock

Iggy Pop oddał hołd Taylorowi Hawkinsowi

Zmarły w marcu tego roku perkusista, znany przede wszystkim z działalności w Foo Fighters, nagrał ścieżki na dwa utwory, które znajdą się na nadchodzącym wydawnictwie Popa. Wiadomo już, że numery te zostały zatytułowane Comments The Regency. W najnowszym wywiadzie dla kultowego magazynu "NME" Iggy oddał hołd artyście, wspominając pracę z nim i mówiąc, że jego energia i talent nadały niesamowitego klimatu tym kawałkom.

Taylor przyszedł z niesamowitym stylem. Jestem bardzo szczęśliwy, że mam go na płycie. Byłem naprawdę smutny i zszokowany, gdy usłyszałem o tym, co się stało. Tak się złożyło, że znałem ten hotel, w którym zmarł. Byłem w tym mieście. Całość polegała na czymś innym. Miał wspaniałą karierę, robiąc to, co chciał robić, i pod każdym względem miał dobre życie. Na tych utworach wywołuje burzę i naprawdę można to usłyszeć. Ma taką bulgoczącą jakość, to naprawdę przenika - powiedział Iggy w wywiadzie dla "NME".

Kto pojawi się na nadchodzącej płycie Iggy'ego Popa?

Taylor Hawkins to nie jedyne głośne nazwisko, jakie będzie można usłyszeć na krążku Every Loser. W kawałkach, które złożą się na płytę usłyszymy także m.in. basistę Guns N' Roses - Duffa McKagana, perkusistą Red Hot Chili Peppers, Chada Smitha, Panów z Jane's Addiction - Dave'a Navarro i Erica Avery'ego, Stone Gossarda z Pearl Jam i Travisa Barkera z Blink-182.