IDLES

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Daniel Topowe

IDLES prezentuje wyczekiwany album "TANGK"

2024-02-16 17:13

W piątek 16 lutego ma miejsce premiera najnowszego albumu IDLES!! "TANGK" ukazał się nakładem Partisan Records/[PIAS].

Dosłownie na chwilę przed premierą płyty ukazał się teledysk do utworu „Grace”. Pomysł na klip przyszedł do frontmana IDLES Joe’go Talbota we śnie. W rzeczywistości jest to odtworzenie kultowego teledysku Coldplay "Yellow", ale z technologią deepfake AI wykorzystaną do stworzenia wrażenia, że Chris Martin śpiewa "Grace".  Joe rozmawiał z Chrisem o tym pomyśle wkrótce po swoim śnie, a frontman Coldplay nie tylko dał swoje błogosławieństwo, aby pomysł stał się rzeczywistością, ale także pomógł później wyszkolić sztuczną inteligencję, aby jego występ wokalny wyglądał bardziej realistycznie.

Najbardziej wyczekiwane albumy pierwszych miesięcy 2024 roku! / Eska ROCK

Następca nominowanego do nagrody Grammy albumu „CRAWLER”, „TANGK” był współprodukowany z Nigelem Godrichem (Radiohead, The Smile, Beck), Markiem Bowenem i Kennym Beats (Denzel Curry, Vince Staples, Benee). W wybuchowej serii nieomylnie poruszających albumów, "TANGK" - wymawiane jako "tank" z odrobiną "g" i onomatopeicznym odniesieniem do sposobu, w jaki zespół wyobrażał sobie brzmienie gitar, które urosło do swego rodzaju znaku życia w miłości - jest jak dotąd najbardziej ambitną płytą tego zespołu.

Po kilku dniach spędzonych w Nowym Jorku w zeszłym tygodniu, gdzie zespół wystąpił w programie The Tonight Show with Jimmy Fallon, aby dać kolejny kultowy występ, IDLES powrócił na rodzimą ziemię do Wielkiej Brytanii, aby zaprezentować swój album w sklepie pop-up w Shoreditch oraz podczas weekendu specjalnych koncertów w Londynie i Bristolu, aby uczcić wydanie „TANGK”. 

Poprzednie single "Gift Horse" i "Dancer", piosenka, w której gościnnie wystąpił duet LCD Soundsystem James Murphy i Nancy Whang, są już dostępne.

IDLES zagra w Polsce jesienią

9 listopada IDLES zagra koncert w ramach festiwalu INSIDE SEASIDE w Gdańsku. Bilety już dostępne.

Sprawdź w galerii zestawienie artystów, artystek i zespołów, które chcielibyśmy zobaczyć w naszym kraju na koncercie w tym roku!