IDLES prezentuje drugi zwiastun nowego krążka TANGK!

i

Autor: Materiały prasowe IDLES prezentuje drugi zwiastun nowego krążka "TANGK"!

IDLES prezentuje drugi zwiastun nowego krążka "TANGK"!

2023-12-07 15:42

Zbliżając się do wydania 16 lutego nowego albumu „TANGK”, zespół IDLES udostępnił nowy singiel "Grace". Płyta ukaże się nakładem wytwórni Partisan Records.

Piosenka wzięła się znikąd i ze wszystkiego. To był oddech i wezwanie do podniesienia na duchu. Jedyne słowa lub śpiew, które pochodziły z naszych sesji z Nigelem i naprawdę tego potrzebowałem. Wszystko jest miłością - mówi Joe Talbot.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

"Grace"

Grace" to stosunkowo powolny utwór jak na standardy IDLES, ponieważ zajmuje trochę czasu, aby wzmocnić napięcie przed detonacją z afirmującym życie crescendo. "No god, no king, I said love is the thing", śpiewa Joe Talbot, wygłaszając nowy manifest IDLES o miłości triumfującej nad nihilizmem. Podobnie jak reszta nadchodzącego albumu, "Grace" został wyprodukowany przez Nigela Godricha (Radiohead, The Smile, Beck), Kenny'ego Beatsa (Denzel Curry, Vince Staples, Benee) i Marka Bowena z zespołu.

Nowa płyta IDLES nadchodzi!

Następca nominowanego do nagrody Grammy albumu „CRAWLER”, „TANGK” był współprodukowany z Nigelem Godrichem (Radiohead, The Smile, Beck), Markiem Bowenem i Kennym Beats (Denzel Curry, Vince Staples, Benee). W wybuchowej serii nieomylnie poruszających albumów, "TANGK" - wymawiane jako "tank" z odrobiną "g" i onomatopeicznym odniesieniem do sposobu, w jaki zespół wyobrażał sobie brzmienie gitar, które urosło do swego rodzaju znaku życia w miłości - jest jak dotąd najbardziej ambitną płytą tego zespołu.

IDLES to jedna z najpotężniejszych grup rockowych ostatniej dekady. Godrich, Beats i Bowen stworzyli również doskonały tandem z IDLES, popychając ich w nowe muzyczne obszary, a następnie pociągając za wodze w razie potrzeby.

TANGK. Potrzebowałem miłości, więc ją stworzyłem. Podarowałem miłość światu i jest w tym magia. Ten album wyraża wdzięczność i moc. Są na nim tylko piosenki o miłości. Wszystko jest miłością - tak o albumie mówi wokalista Joe Talbot.