Hypnosaur

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Bartek Karczmarek

Hypnosaur w singlu "Undead". Premiera EP-ki już za chwilę!

2024-01-22 13:54

Poprzedni singiel był niemałym zaskoczeniem - ‘Inwazja z Plutona’ to jedna z pierwszych kompozycji Kombi i pierwszy zaśpiewany przez Hypnosaur utwór po polsku. Teraz zespół wraca do języka angielskiego i pokazuje swoje najcięższe oblicze w historii. Przygotujcie się na ‘Undead’!

Gdy utwór powstawał, w pierwotnym zamyśle miał być lekki, chwytliwy, w klimacie wręcz disco. Jednak podczas eksperymentowania z brzmieniem wyklarowało się coś cięższego…“ mówi o swoim utworze Bartek Kulczycki, frontman zespołu.

Zapowiedź EP-ki

Utwór ‘Undead’ zapowiada wydanie EPki „Undead Invaders Born to Die in a Maze”, której premiera odbędzie się 02 lutego 2024 r. Zespół pokazał już jej okładkę, której autorem jest Rafał Wechterowicz (TOO MANY SKULLS) - światowej klasy grafik i rysownik, który na koncie ma współpracę z takimi zespołami jak Slayer, Mastodon, Machine Head czy Kreator. Poprzednim singlem Hypnosaur był cover zespołu Kombi ‘Inwazja z Plutona’

O zespole - gdzie i kiedy zagra Hypnosaur?

Po świetnym przyjęciu debiutanckiej płyty Hypnosaur “Doomsday”, zespół przypomina o sobie nowym singlem. Utwór ‘Inwazja z Plutona’ zapowiada wydanie EPki pt. „Undead Invaders Born to Die in a Maze” - premiera zaplanowana jest na 2 lutego 2024 roku. A już 3 lutego w warszawskiej Hydrozagadce koncert premierowy, na którym oprócz Hypnosaura wystąpią Aquilla oraz Lunatycy Martwej Dyskoteki.

Hypnosaur to warszawski zespół grający jurassic punka. Ich muzyka to rock and roll ze skandynawskim klimatem. W skład zespołu wchodzą: Bartosz Kulczycki - główny wokal i klawisze, Michał Siedlecki - chórki i gitara, Marcin Jastrzębski - bas, Marcin Szóstakowski - perkusja. Muzycy grali w przeszłości jak i obecnie w wielu różnych grupach (m.in. Jane Doe, The Assblasters, Saint Hex, Toxxxik Flash). W 2019 roku zespół wydał EP ‘Illusion’, w 2022 roku natomiast debiutancki album “Doomsday”.

Hypnosaur zapraszają też na serię koncertów:

  • 28.01 Ostrołęka - WOŚP
  • 03.02 Warszawa - Hydrozagadka - release party EP
  • 13.03 Wrocław - Nietota
  • 14.03 TBA
  • 15.03 Poznań - Pod Minogą