Hybrid Theory czy Meteora? Byli współpracownicy Chestera Benningtona rozmyślają

i

Autor: Materiały prasowe Który album Linkin Park jest bardziej godny uwagi?

trudne wybory!

"Hybrid Theory" czy "Meteora"? Byli współpracownicy Chestera Benningtona wskazują swoje wybory

2024-03-19 11:36

Zespół Linkin Park mocno wkroczył na rynek i już swoim debiutem na zawsze zmienił historię metalu i światowej muzyki w ogóle. "Hybrid Theory" do dziś wskazywany jest jako jedno z najważniejszych wydawnictw, równie dużym uznaniem cieszy się także druga płyta formacji. Czy da się w ogóle wskazać, która z nich jest lepsza?

Nikt raczej nie ma wątpliwości co do tego, że 24 października 2000 roku na zawsze zmieniła się historia muzyki metalowej - tego dnia ukazał się debiutancki album zespołu Linkin Park. Krążek Hybrid Theory odniósł ogromny sukces niemal natychmiast po premierze, spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków, dotarł do drugiego miejsca na amerykańskim Billboardzie i ostatecznie pokrył się 12-krotną platyną od RIAA. Płyta Hybrid Theory sprzedała się w liczbie 32 milionów egzemplarzy na całym świecie, co czyni ją najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem od czasów Appetite for Destruction (1987) Guns N' Roses i najlepiej sprzedającym się albumem rockowym XXI wieku. Całość promowały cztery single: One Step Closer, Crawling (nagrodzony Grammy), Papercut In the End.

Nie mniejszy sukces osiągnął wydany trzy lata później drugi album formacji. Meteora, choć brzmieniowo nie odeszła zbytnio od debiutu, udowodniła, że Linkin Park ma ogromne wyczucie i smak i jest w stanie w najlepszy z możliwych sposobów kroczyć własną, charakterystyczną ścieżką. Krążek ten zadebiutował już na szczycie listy Billboard 200, uznawany jest za ósmy najlepiej sprzedający się album XXI wieku i to z niego właśnie pochodzą kultowe numery Somewhere I Belong, Faint, Numb, From the Inside Breaking the Habit. 

Linkin Park - 5 ciekawostek o albumie “Meteora” | Jak dziś rockuje?

"Hybrid Theory" czy "Meteora"?

Czy da się wskazać w ogóle, który z tych krążków jest lepszy? Dyskusje na ten temat toczą się od lat i są niezwykle burzliwe. Swoją cegiełkę do niej dołożyli muzycy zespołu Grey Daze, w którym to Chester Bennington zaczynał swoją karierę i którego członkiem był zanim dołączył do Linkin Park. Członkowie tej formacji, Sean Dowdell i Cris Hodges, byli jakiś czas temu gośćmi programu RadioActive Mike Z's Wired in the Empire w stacji radiowej KCAL 98.7 i w rozmowie zdecydowali się wskazać, który z tych dwóch albumów Linkin Park, jest, według nich, lepszy.

Sean Dowdell postawił na Meteorę. Jak uzasadnia, w przypadku tego krążka mamy do czynienia z dużo lepszym warsztatem pisania piosenek. Choć wskazuje on debiut kapeli jako coś zupełnie genialnego, mówi, iż wydaje mu się, iż był to swego rodzaju eksperyment, a już jego następca był w pełni przemyślanym projektem.

Hodges miał większy problem ze wskazaniem wydawnictwa, zdaje się jednak, że w jego przypadku szala przechyla się w stronę Hybrid Theory. Muzyk powiedział, że nawet dziś jest w stanie wskazać, gdzie był i co czuł, gdy po raz pierwszy usłyszał ten album. Cris zaznaczył, że tego typu wyboru są niezwykle subiektywne, zaznaczył też, że on postrzega oba krążki jako zupełne arcydzieła.

Zagłosuj w naszej sondzie - który krążek Linkin Park ty wybierasz?

Sonda
Który album cenisz bardziej?