Gwiazda popu UKRADŁA makijaż demona z wizerunku Kiss? Gene Simmons reaguje

i

Autor: MediaPunch/Shutterstock/Rex Features/East News/Jordan Strauss/Invision/East News/ Amerykańska gwiazda popu naśladuje wizerunek Gene Simmonsa z Kiss?

ze świata rocka

Gwiazda popu UKRADŁA makijaż "demona" z wizerunku Kiss? Gene Simmons reaguje

2024-04-04 10:55

Artyści i artystki, odkąd świat muzyki istnieje, inspirują się innymi, naśladują swoje wizerunki, a bywa, że dzieje się to w obrębie różnych gatunków. Taka sytuacja ma miejsce obecnie, a dotyczy popularnej amerykańskiej gwiazdki pop, JoJo Siwa, która na gali iHeartRadio Music Awards pojawiła się w stroju i makijażu, który natychmiast przywodzi na myśl Gene Simmonsa z Kiss!

Zespół Kiss bardzo szybko po powstaniu w 1973 roku zrozumiał, że aby zostać zauważonym, musi się jakoś wyróżniać. Członkowie formacji postanowili więc stworzyć makijażowe maski, w których zaczęli pojawiać się już na bardzo wczesnych pokazach, co rzeczywiście zwróciło uwagę słuchaczy i sprawiło, że o grupie zaczęło się robić głośno. Z czasem makijaże stały się już słynne, a każdy z muzyków Kiss nosił charakterystyczny dla przyjętej przez siebie persony: Paul Stanley stał się znany jako The Starchild (charakterystyczna gwiazda na prawym oku i czerwone usta), Gene Simmons został demonem (czarne skrzydła postaci znanej z komiksu Black Bolt wokół oczu oraz czarne usta), Ace Frehley The Spacemanem (srebrny wzór przypominający „kosmiczne” okulary oraz czarne usta), a Peter Criss stal się The Catmanem (przykład maski teriomorficznej, czyli takiej z cechami zwierzęcymi - czarno-zielone kocie oczy, srebrny nos, kocie wąsy i czerwone usta).

Makijażo-maski stały się nieodłącznym elementem zespołu, a ten, chcąc odświeżyć swój wizerunek, w 1983 roku zdecydował się je porzucić, co zostało zaprezentowane na specjalnej konferencji prasowej, emitowanej przez stację MTV. Grupa ponownie "zamaskowała" się w 1996 roku, pokazując się w charakterystycznym makijażu i kostiumach na gali rozdania nagród Grammy z tego roku.

Kiss - największe przeboje legendy rocka

JoJo Siwa kradnie od Gene Simmonsa?

Teraz o charakterystycznych makijażach Kiss, a konkretnie tym, w którym przez lata pokazywał się Simmons, ponownie zrobiło się głośno. Wszystko to dlatego, że dość popularna w Stanach Zjednoczonych tancerka i wokalistka pop JoJo Siwa pojawiła się na gali iHeartRadio Music Awards w stroju, który do złudzenia przypominał ten, noszony przez legendy hard rocka, a malunki, jakie ta miała na twarzy tego dnia, szczególnie czarne wzory wokół oczu, zdają się być bardzo mocno inspirowane właśnie "demonicznym" makijażem basisty.

Wśród fanów Kiss, ale też samej gwiazdki, zawrzało. Pojawiły się głosy mówiące wprost, że JoJo dosłownie ukradła wizerunek muzyka, a jej wielbiciele zastanawiają się, z czego wynika tak drastyczna (dla nich) zmiana w jej wizerunku, który do tej pory był dość radosny, kolorowy i optymistyczny. Siwa przygotowuje się do wydania nowego singla, Karma, i widocznie to na potrzeby nowej ery w swojej twórczości, zdecydowała się też postawić na nowy, mroczniejszy i bardziej "groźny" image. A jak na to wszystko zareagował sam zainteresowany?

Gene Simmons o wizerunku gwiazdki

Simmons został zapytany o komentarz przez portal TMZ. Muzyk odpowiedział mówiąc, że uważa, że... JoJo jest "cool"! Według basisty wszyscy, którzy krytykują jej nowy wizerunek są zwyczajnymi zazdrośnikami, a według niego Siwa jest niezwykła, wygląda fajnie, a że prezentuje się prawie jak on z czasów Kiss, to już zupełnie inna historia.

Sprawdź poniżej najważniejsze momenty w karierze Kiss!