Od psychodelii do Quentina Tarantino! Dużo nowej muzyki [Pozdrowienia od podziemia]

i

Autor: YouTube

Gwiazda filmów Tarantino w klipie polskiej kapeli! Pozdrowienia od podziemia

2023-05-26 16:11

Wszystkie dzieci nasze są, a szczególnie dzieci niezależnego rocka. W maju i czerwcu świętujemy dni matki, ojca i dziecka, więc możecie sobie wybrać, które jest szczególnie dla Was ważne. Dla nas liczą się wszystkie, podobnie jak wszystkie nowości i ciekawostki, które dostajemy od niezależnych kapel na skrzynkę kontaktową. Zbieramy, nie oceniamy i do słuchania Was zachęcamy – mają znacznie lepsze wyczucie rymów od nas, a czy dobrze grają? To do Was należy ocena!

Jak zwykle, mamy dosłownie coś dla każdego i każdej. Gatunki, inspiracje i klimaty mieszają się i mnożą dając nieoczekiwane połączenia. Pierwszą taką mieszanką jest koncert, który jest zapowiedzią cyklicznej imprezy. Gospodarzem jest zespół Syrbski Jeb, który od wielu lat w Warszawie gra i nagrywa muzykę z pogranicza nowej fali, psychodelii, noise rocka i no wave’u. Towarzyszyć im będzie Oranżada, która pojawiała się już na naszych łamach. Mieszają rocka z psychodelią przyprawiając całość jazzową nutą. Ten niebanalny koncert będzie miał miejsce 1 czerwca, a więc w Dzień Dziecka. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Z nowości muzycznych mamy dzisiaj mocno rockowe menu. Na sam początek dolnośląska Uvaga i ich najnowszy singiel „Złamany Grosz”.

Druga propozycja spodoba się z pewnością wszystkim, którzy lubią tradycyjne rockowe klimaty spod znaku skórzanych ciuchów i motocykli. Grupa Diversity pochodzi z Buczkowic i właśnie pochwaliła się debiutanckim materiałem.

Znacznie mroczniejszy, choć przede wszystkim dotyczy to tekstu, jest najnowszy teledysk „Alarm”, który podesłał nam Sick Mikey.

Mamy nadzieję, że zapomnicie o robocie w weekend, ale jeśli macie ochotę wykrzyczeć z siebie frustrację na korpo-klimaty przy rockowym riffie, polecamy Wam nową propozycję od Late Clock – „Paranoja”.

Na koniec dwie propozycje, które od razu skojarzyły nam się z Los Angeles, filmami Quentina Tarantino, podróżami kabrioletem po bulwarach zatopionych w promieniach zachodzącego słońca. Choć to polskie projekty, to klimat tworzą prawdziwie amerykański. Na początek stonowany, lekko nostalgiczny, pachnący whiskey, dymem i benzyną duet Michała Strażewskiego i Moriah Woods, czyli piosenka „Queen Remedy” od grupy Penthouse.

Druga podróż z Polski do Stanów bez żadnej przesiadki to piosenka nadesłana do nas przez Sinful Betty's Band. To ballada z kobiecym wokalem, ale słuchawki to za mało – obejrzyjcie teledysk, w którym wystąpiła prawdziwa gwiazda kina: Danny Trejo, czyli ulubiony „zakapior” Quentina Tarantino i Roberta Rodrigueza. Znacie go z filmów „Maczeta”, „Gorączka”, „Desperado” i wielu, wielu innych.

Aktorzy i Aktorki, którzy grają rocka!