GWAR żegna się z gitarzystą! Pozostajemy w dobrych stosunkach”

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Mark Marek Photography Zmiany w składzie zespołu GWAR

GWAR żegna się z gitarzystą! "Pozostajemy w dobrych stosunkach”

2023-11-07 9:43

Ostatnio w zespołach rockowych i metalowych mają miejsce spore roszady - najpierw The Smashing Pumpkins, przed chwilą Spliknot, a teraz jeszcze GWAR! Długoletni gitarzysta tej charakterystycznej formacji, Brent Purgason, ogłosił, że zdecydował się pożegnać z zespołem. Zapewnia, że wszystko przebiega w dobrej atmosferze.

Ostatnio sporo się dzieje na rockowo-metalowym rynku i to pod wieloma względami - zapowiedzi płyt, ogłoszenia koncertowe, a też przy tym te nieco bardziej niepokojące wieści na temat, chociażby zmian w składach legendarnych grup. Jakiś czas temu pisaliśmy o odejściu z The Smashing Pumpkins gitarzysty Jeffa Schroederadosłownie przed chwilą Slipknot zupełnie zaskoczył swoich fanów, wydając oświadczenie informujące o zakończeniu współpracy po prawie dziesięciu latach z perkusistą Jay'em WeinbergiemOkazuje się, że to nie koniec tego typu, jakby nie patrzeć, nieprzyjemnych ogłoszeń.

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!

Gitarzysta odchodzi z zespołu GWAR!

W niedzielę 5 listopada długoletni gitarzysta grupy GWAR, Brent Purgason, zamieścił w swoich social mediach oświadczenie, w którym poinformował, że zdecydował się zakończyć swoją współpracę z zespołem. Muzyk podziękował za możliwość dołączenia do składu takiej legendy na miejsce Cory'ego Smoota, który zmarł w 2011 roku w wieku zaledwie 34 lat. Purgason zapewnił, że wciąż będzie w pobliżu zespołu i pozostaje z nim w dobrych stosunkach. Gitarzysta gorąco podziękował pozostałym muzykom GWAR, nie zdecydował się jednak podać powodu odejścia z zespołu.

Brent Purgason w GAWR

Do 2011 gitarzystą GWAR był Cory Smoot (Flattus Maximus). Niestety, muzyk zmarł w wieku zaledwie 34 lat w wyniku zakrzepu. Jego miejsce w GWAR zajął dotychczasowy gitarzysta Cannabis Corpse, czyli właśnie Brent Purgason. Występował on w formacji jako Pustulus Maximus od 2012 roku i nagrał z nią trzy płyty: Battle Maximus, The Blood of Gods The New Dark Ages.