Guns N' Roses i Aerosmith pracują nad nowymi albumami? Zdradza... Alice Cooper!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Katarina Benzova/Materiały prasowe Legendy wydadzą nowe płyty?

Guns N' Roses i Aerosmith pracują nad nowymi albumami? Zdradza... Alice Cooper!

2023-08-24 12:40

Choć może rock nie jest dziś najpopularniejszym gatunkiem na świecie, to fani i tak z niecierpliwością wyczekują premiery nowych albumów swoich ulubionych artystów. Jeszcze bardziej wyczekiwane są krążki tych, którzy nie wydali nic nowego od lat. Zazwyczaj wskazuje się tu Panów z Aerosmith i Guns N' Roses. Czyżby jednak coś miało nadejść?

Aerosmith i Guns N' Roses to prawdziwe legendy rockowej sceny. Pierwsza ze wspomnianych jest obecna na rynku od ponad pięćdziesięciu lat. Niestety, w maju tego roku Steven Tyler, Joe Perry i spółka ogłosili, że już na jesieni formacja wyruszy w swoją ostatnią, pożegnalną trasę koncertową. Fani nie kryją smutku, wyraźnie jednak zwracają uwagę, że nie ma tu mowy o końcu działalności Aerosmith w ogóle, a jedynie o zaprzestaniu występowania.

Nieco inaczej sprawa się ma z Gunsami. Do składu w 2016 roku wrócili Slash i Duff McKagan, a zespół od tamtej pory nieustannie koncertuje. Wielbiciele legendy hard rocka z miesiąca na miesiąc coraz bardziej dopominają się tego, by ta w końcu wydała nowy, pierwszy od piętnastu lat (więcej, jeśli liczyć ostatni krążek z muzykami) album. Apetyty podgrzał fakt premiery singla Perhaps, a mówi się, że w październiku na rynku ukaże się kolejny numer. Wieloletni techniczny grupy zdradził fanom, że wszystko to jest częścią czegoś większego.

Aerosmith - największe przeboje amerykańskiej legendy rocka

Alice Cooper o... nowych albumach Gunsów i Aerosmith!

Teraz, dość niespodziewanie, na temat potencjalnych nowych płyt tych dwóch zespołów wypowiedział się Alice Cooper. Muzyk, który zupełnie nie zwalnia tempa i już jest w trakcie promocji najnowszej płyty Road, udzielił wywiadu magazynowi "Heavy", w którym oczywiście mówił głównie o swoim projekcie, ale nie tylko!

Cooper zdradził, że zawsze już będzie robił klasyczne albumy, w których będzie skupiał się na konkretnym wątku. Artysta wprost mówi, że nigdy nie nagrywał, ani nie zamierza tego robić, pod komercyjne oczekiwania i raczej nie skusi się na wydawanie pojedynczych, przebojowych singli na potrzeby Spotify czy TikToka. To przy tej okazji Alice, raczej niechcący, najwyraźniej zdradził, że w imię podobnych zasad nad nowymi płytami pracują właśnie Aerosmith i Guns N' Roses! Przypomnijmy, że ostatni album pierwszej z grup, Music from Another Dimension!, ukazał się w 2012 roku. Jeśli chodzi o Gunsów, to ostatnia płyta, na której pojawili się Slash i Duff to "The Spaghetti Incident?" z 1993 roku, a ostatni krążek formacji, jak do tej pory, w ogóle, to Chinese Democracy z 2008 roku. Alice może rzeczywiście coś wiedzieć na ten temat - współpracuje z Joe Perrym i pozostaje w kontakcie z członkami Guns N' Roses.

To samo jest z Aerosmith, to samo z Guns N' Roses. Te zespoły nagrywają albumy, bo są fani, którzy chcą usłyszeć nową muzykę. W tym momencie nie robimy tego dla pieniędzy. Zarobiliśmy dużo pieniędzy w latach 70., 80. i 90., więc teraz nagrywasz album dla swoich fanów - powiedział Alice Cooper.