Greta Van Fleet wyrusza na podbój świata kina! Jakie plany ma zespół?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Neil Krug Jakie plany wobec przemysłu filmowego ma Greta Van Fleet?

ze świata rocka

Greta Van Fleet wyruszy na podbój świata kina? Nowe plany na przyszłość zespołu

2024-04-22 8:23

Zespół Greta Van Fleet bynajmniej w ubiełym roku nie próżnował. Formacja wydała swój najnowszy album, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem opinii publicznej. Czas na zwolnienie tempa i odpoczynek? Nic bardziej mylnego! Grupa ma już nowe, zupełnie ekscytujące plany na przyszłość, a dotyczą one świata kina!

Zespół Greta Van Fleet z pewnością będzie mógł zaliczyć ubiegły rok do szczególnie udanych. W lipcu światło dzienne ujrzał trzeci album grupy, zatytułowany Starcatcher. Krążek spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami, dobrze poradził sobie także pod względem komercyjnym, debiutując na ósmym miejscu amerykańskiej listy przebojów. Mijające miesiące zapamięta na długo z pewnością także wokalista formacji. Josh Kiszka dokonał w czerwcu coming outu, a jego krok spotkał się z ogromnym poparciem fanów i środowiska, chociażby Roba Halfroda.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Plany Grety Van Fleet na przyszłość

Wygląda więc na to, że zespół zamierza teraz na chwilę zniknąć? Nic bardziej mylnego! W wywiadzie dla "Wonderland Magazine" basista Grety Van Fleet, Sam Kiszka zdradził, że grupa ma całą masę planów na najbliższy czas, a te szczególnie dotyczą świata kina! Muzyk określił to jako obecnie "największą ambicję zespołu", dodał, że mowa zarówno o stworzeniu ścieżki dźwiękowej, jak i o ewentualnym wyreżyserowaniu produkcji przez samą formację! Basista mówi, że wszystko to może mieć związek ze wciąż rozrastającym się wszechświatem Grety Van Fleet, czyli "Infasonicosm". Sam zaznacza jednak, że wszystko to jest jeszcze na etapie dość wczesnych planów, a na ich realizację jeszcze przyjdzie odpowiedni czas.

Sprawdź najważniejsze momenty z kariery grupy Kiss: