Greta Van Fleet w nowej piosence! Premiera albumu 'Starcatcher coraz bliżej!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Neil Krug Greta Van Fleet w nowej piosence z albumu „Starcatcher

Greta Van Fleet w nowej piosence! Premiera albumu 'Starcatcher" coraz bliżej!

2023-07-03 13:22

Premiera niecierpliwie wyczekiwanego albumu „Starcatcher” już 21 lipca. Teraz zespół prezentuje kolejny singiel „The Falling Sky” oraz nagranie występu z marcowego koncertu w Sacramento.

Niezachwiany wojownik prowadzący niekończącą się i niemożliwą walkę o zbawienie: to elementy symboliki tego konkretnego utworu. W gruncie rzeczy nasz los jest przesądzony, podobnie jak los gwiazd, które spadają z wszechmocnego nieba na ziemię. Filozofia ta znajduje odzwierciedlenie w historii bluesmana na rozdrożu wszechświata – wyjaśnia gitarzysta Jake Kiszka.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Duchowa podróż

„The Falling Sky” to kolejny utwór z długo oczekiwanego trzeciego albumu studyjnego zespołu. Wcześniej grupa podzieliła się singlami „Meeting The Master”, „Sacred The Thread” i „Farewell For Now”. Uproxx zauważył: „Meeting the Master” to egzystencjalny singiel, w którym główny wokalista Josh Kiszka wyrusza w duchową podróż.

To podróż, w którą zabierze wielu z nas. Aby uczcić wydanie albumu, w lipcu grupa wyruszy w trasę Starcatcher World Tour. Zacznie od Ameryki Północnej, a jesienią przyjedzie do Europy. W ramach supportu na poszczególnych przystankach zagrają Kaleo, Surf Curse, Mt. Joy i Black Honey.

"Starcatcher" nadchodzi

Greta Van Fleet ugruntowali już swój status gwiazd rocka, sprzedając ponad milion biletów na całym świecie. Zachęceni niesamowitym wsparciem fanów, na „Starcatcher” wykorzystują energię i bezpośredniość swoich występów, kontynuując świetną passę ostatnich kilku lat.

Nagrodzony Grammy zespół rockowy z Nashville – Josh Kiszka (wokal), jego brat bliźniak Jake Kiszka (gitara), ich młodszy brat Sam Kiszka (bas/instrumenty klawiszowe) i przyjaciel Danny Wagner (perkusja) – zrealizował wizję albumu w legendarnym RCA Studios. Produkcją zajął się zdobywca nagrody Grammy, Dave Cobb (Chris Stapleton, Brandi Carlile).

Greta Van Fleet ma niezwykły talent do wykorzystywania dźwiękowych różnic, które składają się na spójną całość. Płyta „Starcatcher” reprezentuje dwa światy – świat fantazji i rzeczywistości, światła i ciemności, a także jest metaforą całego ich muzycznego uniwersum.

„Starcatcher” to następca wydanego w 2021 roku „The Battle at Garden’s Gate”. Album odniósł ogromny sukces na listach przebojów i zgromadził uznanie krytyków. W 2019 roku grupa otrzymała nagrodę Grammy za EP-kę „From The Fires”.

Zróżnicowane, ale i uzupełniające się osobowości członków zespołu Greta Van Fleet przyczyniły się do ich ogromnego sukcesu. Nadchodzący album „Starcatcher” to most pomiędzy dwoma światami – światem Grety Van Fleet na scenie oraz ich prawdziwym życiem. Jeszcze nigdy nie byli tak autentyczni.