Gorgonzolla

i

Autor: Materiały prasowe

Muzyka

Gorgonzolla prezentuje singiel ''Zabawne?'' i ujawnia datę premiery nowego albumu

2024-06-07 9:47

Po świetnie przyjętych singlach, ''Potwór z szafy'', ''Ryba psuje się od głowy'' i ''Podróżnik'', Gorgonzolla prezentuje tytułowy singiel z albumu ''Zabawne?''. Poznaliśmy także datę premiery trzeciego krążka grupy.

Po świetnie przyjętych singlach, ''Potwór z szafy'', ''Ryba psuje się od głowy'' i ''Podróżnik'', Gorgonzolla prezentuje tytułowy singiel z albumu ''Zabawne?''. Poznaliśmy także datę premiery trzeciego krążka grupy.

Zespół Gorgonzolla stopniowo prezentuje nowe single, które zapowiadają ich trzeci album długogrający. Po świetnie przyjętych singlach, które bardzo dobrze sprawdziły się na koncertach klubowych i festiwalach, grupa prezentuje tytułowy singiel z albumu ''Zabawne?''

Jak przekazuje Gorgonzolla:

Ta piosenka, to opis zachowań międzyludzkich, które pod przykrywką uśmiechu i sztucznej uprzejmości, krzywdzą innych, mając na celu, załatwienie własnych interesów.

Singiel, to też ogólny opis albumu ''Zabawne?'', który w całości opowiadać będzie o emocjach, często postrzeganych przez otoczenie jako głupie, śmieszne, nieistotne i właśnie zabawne.

To co dla jednych może być zabawne, dla innych jest trudne i często nie do przejścia, powodując problemy w codziennym funkcjonowaniu.

Klip do singla ''Zabawne?'' mocno koresponduje z tematyką utworu, pokazując zespół w sytuacji abstrakcyjnej i mocno nerwowej. Wybuch negatywnych emocji w sali zabaw? To może skończyć się w jeden zesposób...

Razem z premierą singla, Gorgonzolla ujawnia datę premiery albumu ''Zabawne?''. Krążek pojawi się we wrześniu 2024, a jeszcze w lato ruszy preorder w specjalnych opcjach.

Po premierze krążka, grupa uda się w trasę po Polsce, podczas której towarzyszyć jej będą zaprzyjaźnione zespoły. Szczegóły koncertów zostaną ujawnione latem.

Gorgonzolla, wydała pierwszy album - ''Eksploatowani'' w 2016 roku. Krążek został bardzo dobrze przyjęty przez media, zdobywając wyróżnienia w branżowych pismach oraz plebiscytach, jednocześnie zaprowadzając zespół na Przystanek Woodstock.

Na początku października 2019, ukazał się drugi album grupy, pod tytułem 'Konsumpcja', który został bardzo ciepło przyjęty przez media i fanów na koncertach w całym kraju. Krążek promowały single 'Konsumpcja', 'Czołgi', 'Zagubieni' i 'Popiół', a zespół został ogłoszony Nadzieją Polskiego Rocka według pisma Teraz ROCK.

Grupa ma za sobą występy na Woodstock Festival/Pol'and'Rock Festival, Rock Na Bagnie, Bangarang Festival, Czochraj Bobra Festiwal  oraz liczne koncerty w klubach w całym kraju.