Gorgonzolla prezentuje nowy singiel! Do sieci trafił utwór ’’Podróżnik’’

i

Autor: Materiały prasowe Nowy singiel grupy Gorgonzolla

Gorgonzolla prezentuje nowy singiel! Do sieci trafił utwór ’’Podróżnik’’

2023-02-24 11:55

Po kilku miesiącach od premiery singla ‘’Ryba psuje się od głowy’', z gościnnym udziałem rapera Mady, zespół Gorgonzolla prezentuje kolejny utwór, który zapowiada ich trzeci album. Tym razem grupa zaprezentowała mocną kompozycję pod tytułem ‘’Podróżnik’’.

Zespół Gorgonzolla stopniowo prezentuje nowe single, które zapowiadają ich trzeci album długogrający. Po premierze numerów ‘’Potwór z szafy’’ i ‘’Ryba psuje się od głowy’’, warszawska formacja zaprezentowała nowy, bardzo mocny numer. Do sieci trafił singiel ‘’Podróżnik’’, który jest jedną z cięższych kompozycji grupy.

Jak mówi Kinga Adamczak, wokalistka grupy i autorka tekstu:

Podróżnik został napisany w trudnym świecie Covidu, który teoretycznie jest już za nami. Numer mówi o chorobliwym i mrocznym oczekiwaniu na ''lepsze jutro'’, pytanie co dalej i kiedy? Człowiek odizolowany od świata, a w jego czterech ścianach zlewające się po sobie dni milczenia, koloryzowanie przeszłości i przyszłości w kontraście z beznadzieja dnia dzisiejszego. Więzienie w głowie wykreowane przez pragnienia, marzenia i fascynacje. Nawet te najgorsze, bez krzty altruizmu. Ten numer nie jest o covidzie, on opisuje nas samych, którzy po zabraniu dotychczasowego życia, pogrążamy się w podróży w ciemną naturę siebie samych.

Teledysk do numeru "Podróżnik"

Klip do singla ‘’Podróżnik’’, Gorgonzolla zrealizowała w legendarnym Klubie Stodoła, a realizacją obrazu zajął się Szymon Gębski, który w świetny sposób oddał energię i ciężki, mroczny klimat utworu. Scenariusz klipu to ponownie dzieło wokalisty zespołu, Dominika Pajewskiego, który zadbał także o całą koncepcję wizualną utworu.

Razem z premierą teledysku, ruszyła sprzedaż limitowanego singla, który został wytłoczony w ściśle limitowanym nakładzie, 50 sztuk. To dla wielu osób zaskakujące, ale zespół tłumaczy to w następujący sposób:

Sami jesteśmy kolekcjonerami, wydaliśmy kilka singli już i gdy zapytaliśmy na naszej grupie słuchaczy, czy nowy numer ma mieć singiel fizyczny, usłyszeliśmy, że koniecznie. To bardzo miłe, że nasi słuchacze cieszą się z tych singli, ponieważ staramy się je przygotować bardzo starannie.

CO TAM W ŚRODKU GRA - ACID DRINKERS WINYL

Trzeci album Gorgonzolli

A co z trzecim albumem? O tym Gorgonzolla mówi krótko:

Staramy się nie śpieszyć i dochodzić do nowego krążka stopniowo, udostępniając single. Wiemy jednak, że premiera powinna nastąpić jeszcze w tym roku, późną jesienią.

X-lecie Gorgonzolli

Najbliższą okazją, by usłyszeć nowy singiel zespołu, będzie X-lecie zespołu, które świętowane będzie 1 kwietnia w warszawskim klubie Potok. Gościnnie podczas imprezy, pojawi się formacja Venflon.

Gorgonzolla, wydała pierwszy album w 2016 roku, a jego tytuł to 'Eksploatowani'. Krążek został bardzo dobrze przyjęty przez media, zdobywając wyróżnienia w branżowych pismach.