Glen Matlock (ex Sex Pistols) dołącza do Blondie! Zespół pracuje nad nowym albumem

i

Autor: Sipa USA/Sipa USA/East News/Anthony Behar/Sipa USA/East News Muzyk Sex Pistols dołącza do słynnej grupy!

Glen Matlock (ex Sex Pistols) dołącza do Blondie! Zespół pracuje nad nowym albumem

2022-09-07 14:22

Glen Matloc, legenda muzyki punk, pierwszy basista zespołu Sex Pistols, od kilku miesięcy gra razem z grupą Blondie. Artysta zastępuje obecnie dotychczasowego basistę formacji, Leigha Foxxa, który uległ kontuzji. Okazuje się, że Blondie pracują nad nowym albumem i w związku z tym postanowili na nieco dłużej połączyć siły z Matlockiem!

Glen Matlock to angielski muzyk, najbardziej znany jako pierwszy basista legendy punku, grupy Sex Pistols. Uważa się go powszechnie za głównego autora 10 z 12 piosenek, które trafiły na album Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols, Never Mind the Bollocks, Here's the Sex Pistols. Jednak ze względu na fakt, że opuścił on grupę na samym początku nagrywania płyty, to przypisuje mu się tylko dwa utwory - God Save The Queen oraz Anarchy in the UK. Po odejściu z Sex Pistols, Matlock założył grupę Rich Kids, z którym wydał album Ghosts of Princes in Towers. Muzyk ma także na koncie współprace z innymi artystami - to właśnie on grał na basie na krążkach Solider Iggy'ego Popa The Damned Not of This Earth. Glen brał także udział w zjazdowych spotkaniach Sex Pistols w  1996, 2002, 2003, 2007 i 2008 roku. W kwietniu 2022 roku natomiast Matlock dołączył do zespołu Blondie, aby zastąpić na koncertach kontuzjowanego Leigha Foxxa. 

Glen Matlock dołącza do Blondie! Zespół pracuje nad nowym albumem

Wygląda na to, że kontuzja Foxxa jest dużo poważniejsza, niż początkowo sądzono. W wywiadzie dla "Classic Pop" gitarzysta Blondie, Chris Stein powiedział, że zespół pracuje obecnie nad nowym albumem, a Glen Matlock bierze w tym procesie czynny udział. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy miałby się ukazać następca wydanego w 2017 roku krążka Pollinatorczłonek grupy zdradził jednak, że w przeciwieństwie do tego wydawnictwa, w pracach nad nowym projektem biorą udział przede wszystkim członkowie zespołu, a liczba współpracowników zostanie ograniczona do minimum. 

Kwiat Jabłoni - wywiad ESKA ROCK