Gibson otwiera wytwórnie płytową! Pierwszym albumem będzie krążek Slasha!

i

Autor: foto: Austin Nelson

Gibson otwiera wytwórnie płytową! Pierwszym albumem będzie krążek Slasha!

2021-07-27 9:55

Gibson powołuje do życia wytwórnię płytową. Pierwsze wydawnictwo: nowy Slash Featuring Myles Kennedy and the Conspirators! Płyta wydana zostanie we współpracy z BMG. 

Przez ostatnie 127 lat Gibson – kultowa amerykańska marka instrumentów – była synonimem tworzenia i kształtowania brzmienia różnych gatunków muzycznych dla wielu pokoleń muzyków. Gibson ogłosił dzisiaj uruchomienie Gibson Records, z siedzibą w Music City, Nashville, TN, a strategicznym partnerem Gibson Records została wytwórnia BMG.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage

W ciągu ostatnich dwóch i pół roku Gibson zapoczątkował udane inicjatywy muzyczne oparte na ich kultowych markach, gitarach premium i niesamowitych artystach. Nie wspominając o przedsięwzięciach, które ponownie pobudziły fanów Gibsona i całą społeczność muzyczną: Gibson Artist Collections, Gibson TV, Gibson App, Gibson Generation Group (G3), Gibson Gives i nowo otwarty Gibson Garage w Nashville. Gibson Records to kolejny ważny krok przyczyniający się do ewolucji partnerskiej współpracy z artystami.

Kultowa muzyka, która inspirowała ruchy pokoleniowe, była nagrywana na gitarach Gibsona, od kiedy tylko można było te nagrania rejestrować. Gibson Records będzie współpracować z artystami Gibsona, aby produkować, nagrywać i promować ich twórczość, rozpowszechniając moc tej muzyki, tworząc i dostarczając gitarową muzykę w różnych gatunkach fanom na całym świecie.

Uruchomienie wytwórni płytowej, która służy naszym artystom, jest naturalną ewolucją naszej 127-letniej historii. Gibson Records będzie współpracować z artystami Gibsona, aby uchwycić, nagrywać i promować ich muzykę w ramach przyjaznego dla artystów partnerstwa – mówi Cesar Gueikian, prezes marki Gibson Brands.

Gibson Records sprawi, że wszyscy w Gibson skupimy się na potrzebach naszego artysty, z większym zaangażowaniem i większą stycznością z muzyką. Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem Gibson Records oraz ogłoszeniem, że Slash jest pierwszym artystą, który podpisał z nami kontrakt oraz że nawiązaliśmy współpracę z wytwórnią BMG.

Wytwórnia Gibson Records ogłosiła również, że przy tym wydawnictwie nawiązała strategiczną współpracę z BMG, czwartą co do wielkości firmą muzyczną na świecie.

To zaszczyt, że ta płyta będzie pierwszym wydawnictwem w nowej wytwórni Gibson Records - mówi SLASH.

To z pewnością szczyt naszej współpracy, a działając tak blisko z Gibsonem przez tak długi czas, wiem, że będzie to wytwórnia, która naprawdę twórczo wspierać będzie swoich artystów. Mam tutaj na myśli nie tylko siebie, ale wszystich artystówi, z którymi zdecydują się pracować. Jest idealna

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]