Robert Trujillo o Metallice: mamy za dużo pomysłów

i

Autor: screen: https://youtu.be/Kayu9Rs6dZc

Robert Trujillo o Metallice: mamy za dużo pomysłów

2021-07-27 9:05

Metallica ciągle pytana jest o nowy album, który teoretycznie powstaje, jednak z zespołem bywa tak, że nowości pojawiają się po dłuższym czasie. Robert Trujillo wyjaśnił z czego to wynika i wychodzi na to, że przeszkadza kreatywność.

Metallica od lat zmaga się z tym samym problemem, którym jest długi czas pracy nad nowymi albumami. Niedawno fani czekali prawie 10 lat na nowości, a teraz grupa podkreśla, że ma już pierwsze zarysy, jednak prace ciągle trwają i wygląda na to, że jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać. Z czego to wynika? Według Roberta Trujillo, problemem jest nadmierna wena.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Robert Trujillo twierdzi, że Metallica ma za dużo pomysłów, dlatego tak długo trwa proces twórczy

W wywiadzie dla George’a Kontosa, Robert Trujillo zdradził, że problemem Metalliki jest za duża ilość pomysłów:

Szalone jest to, że nie doświadczamy niedoboru pomysłów na linie melodyczne, riffy czy partie basu. Wiele zespołów, które działają równie długo mają ten problem. Ludziom kończą się pomysły. My mamy natomiast przeciwny problem: mamy za dużo pomysłów. To dobry problem.

Pozostaje w takim razie cierpliwie czekać i wypatrywać nowości. Tymczasem Metallica przygotowuje się do świętowania jubileuszu 30-lecia 'Black Albumu' oraz do świętowania 40-lecia działalności.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu