Giant Rooks wydali singiel „Cold Wars”

i

Autor: Materiały prasowe Giant Rooks wydali singiel „Cold Wars”

Giant Rooks wydali singiel „Cold Wars”

2023-11-10 14:34

Giant Rooks idealnie wstrzelili się w spadek temperatur, wydając nakładem Irrrsinn/Vertigo German swój nowy singiel „Cold Wars”. Następca „For You” jest nostalgiczną, idealną na jesień balladą.

Za sprawą „Cold Wars” zespół zaprasza fanów do tego, by trochę powspominali i zanurzyli się głęboko we własnych emocjach. Już od pierwszych sekund utwór przenosi słuchacza do świata nostalgii, wywołując uczucie ciepła i melancholii dzięki takim wersom jak choćby „słodkie kołysanki / wysyłają mnie do snów, śnię”.

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!

Szczegóły nowego albumu

Piosenka jest kolejnym krokiem, przybliżającym nas do premiery drugiego albumu grupy. „How Have You Been?” ukaże się 2 lutego 2024 r. i dzięki charakterystycznemu brzmieniu Rooks, chwytliwym melodiom, przemyślanym tekstom i wyrafinowanym kompozycjom dostarczy słuchaczom mnóstwa pamiętnych popowych momentów.

Od czasu wydania pierwszego albumu w zespole, który tworzą wokalista Frederik Rabe, gitarzysta Finn Schwieters, basista Luca Göttner, klawiszowiec Jonathan Wischniowski i perkusista Finn Thomas, sporo się wydarzyło. „Rookery” dotarło do trzeciego miejsca niemieckiej listy bestsellerów i zgromadziło ponad 200 mln streamów w samym 2020 r. Zespół zdobył kilka nagród, a także wyprzedał trasy koncertowe w Niemczech i Europie. Później zrobiło się o nim ciszej, dzięki czemu artyści mogli skupić się na pracach nad nowym materiałem i koncertach.

Na „How Have You Been?” Giant Rooks podsumowują ostatnie kilka lat w 14 premierowych utworach. Aby podsycić zainteresowanie fanów, zespół opublikował zapowiedź albumu

Giant Rooks w Polsce!

Na początku 2024 r. zespół ruszy w trasę promującą album „How Have You Been?”. Zespół zawita do Europy, Wielkiej Brytanii i Ameryki Północnej. 21 marca Giant Rooks wystąpią w warszawskiej Proximie.