Giant Rooks prezentują nowy singiel! Tak brzmi Somebody Like You

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Lucio Vignolo Giant Rooks prezentują nowy singiel

Giant Rooks prezentują nowy singiel! Tak brzmi "Somebody Like You"

2023-08-04 17:53

Giant Rooks zgromadzili setki milionów streamów i uznanie publiczności na całym świecie. Niemiecki indie rockowy zespół nie przerywa dobrej passy – czas na nowy singiel „Somebody Like You”.

Napisaliśmy „Somebody Like You” w naszej sali prób w ciągu zaledwie kilku godzin. Granie i pisanie razem jako zespół uwalnia szczególną energię, którą staraliśmy się uchwycić w tym kawałku. Jeśli chodzi o tekst, chcieliśmy odkryć winietową formę pisania piosenek, w każdej zwrotce opowiadając różne historie o różnych postaciach. To coś, czego nigdy wcześniej nie robiliśmy - komentuje grupa.

The Beatles - 5 ciekawostek o “Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” | Jak dziś rockuje?

Utwór wyróżnia się jako kolejny hymn, który bez trudu wypełni areny. Szczere wyznanie – „I let my guard down for the moment. Wherever you go, I’ll be going too. I’ve been waiting for somebody like you” – już wkrótce ucieleśni zniewalający teledysk.

Niedawno Giant Rooks zgromadzili sporo streamów dzięki uwielbianemu przez fanów „Bedroom Exile”. Do tej pory na samym Spotify utwór odtworzono ponad 6 milionów razy.

Festiwalowe lato zespołu

To lato bez wątpienia należy do Giant Rooks – festiwalowa trasa zespołu obejmuje takie wydarzenia, jak Lollapalooza Chicago, Corona Capital Mexico, Reading & Leeds w UK i Pukkelpop Belgium. Dołączyli także do Louisa Tomlinsona podczas jego trasy po Ameryce Północnej.

W skład zespołu Giant Rooks wchodzą Frederik Rabe (wokal), Finn Schwieters (gitara), Luca Göttner (bas), Jonathan Wischniowski (klawisze) i Finn Thomas (perkusja). Niemieccy indie giganci zadebiutowali w 2015 roku. Od początku kariery zgromadzili ponad 2 miliardy streamów oraz 3,6 miliona stałych słuchaczy. Ich debiutancki album z 2020 roku, „Rookery”, zebrał dotąd ponad 200 milionów streamów oraz zajął 3. miejsce w ich rodzinnych Niemczech. Nagrany we współpracy z AnnenMayKantereit zeszłoroczny przebój „Tom’s Diner” z 2019 roku przekroczył 1,4 miliarda streamów, znalazł się w Top 200 w ponad 30 krajach, osiągnął 37. miejsce na liście Spotify Global Charts i pokrył się złotem w USA oraz platyną w Kanadzie. Ich muzyka dotarła już do radia w ponad 55 krajach. Już wkrótce więcej nowości od Giant Rooks!