Ghost powraca do 1969 roku w teledysku do viralowego Mary On A Cross [WIDEO]

i

Autor: 0000554/Reporter Nowy teledysk od Ghost!

Ghost powraca do 1969 roku w teledysku do viralowego "Mary On A Cross" [WIDEO]

2022-12-15 11:04

Zespół Ghost z pewnością może zaliczyć mijający rok do bardzo udanych. Premiera świetnie przyjętego albumu "Impera", nominacje do nagród i zdobywanie prestiżowych statuetek, liczne wyróżnienia w rankingach, podsumowujących ostatnie dwanaście miesięcy i sukces w social mediach! Na TikToku prawdziwym viralem stał się wydany kilka lat temu numer "Mary On A Cross", do którego właśnie opublikowano teledysk!

Zespół Ghost z pewnością będzie bardzo dobrze wspominać rok 2022. W marcu grupa wydała album Impera, który nie tylko został świetnie przyjęty przez krytyków, ale osiągnął na tyle duży sukces komercyjny, że udało mu się dotrzeć do drugiego miejsca na listach w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. To jednak nie wszystko - płycie udało się zdobyć nagrodę American Music Awards, a promujący ją singiel Call Me Little Sunshine został nominowany do Grammy. Krążek został także okrzyknięty Albumem roku przez magazyny "Revolver" i "Metal Hammer". Do tego dodać trzeba jeszcze, niezwykle istotny w dzisiejszych czasach, sukces w social mediach, a ten udało się formacji osiągnąć dzięki kompozycji Mary on a Cross

Ghost powraca do 1969 roku w teledysku do viralowego "Mary On A Cross" [WIDEO]

Latem tego roku kompozycja, która miała swoją premierę już w 2019 roku, stała się viralem w aplikacji TikTok, dzięki czemu udało jej się osiągnąć bardzo duży sukces w streamingu - kawałek dotarł nawet do 90. miejsca na liście Billboard Hot 100, stając się pierwszym z dyskografii Ghost, któremu udało się tego dokonać. W listopadzie zaś okazało się, że numer pokrył się złotem w Stanach Zjednoczonych. 

Zespół nie pozostał obojętny na to, co działo się w tym roku wokół singla i zdecydował się wydać do niego teledysk! Klip nawiązuje do motywu całej EP-ki Seven Inches of Satanic Panic, na której znalazła się piosenka i zabiera nas w prawdziwą podróż w czasie, przenosząc do roku 1969, kiedy to zespół Ghost stawiał swoje pierwsze kroki w świecie muzyki, na jego czele stał Papa Nihils i przedstawia nagranie z pierwszego występu w kultowym The Whiskey A Go-Go. Oczywiście cała ta historia jest jedynie elementem ogólnej narracji, stworzonej wokół zespołu!

Rockowe koncerty w 2023 roku - na te zespoły czekamy najbardziej!