Geezer Butler otwarcie o tym, dlaczego nie rozmawia z Ozzym Osbournem: To proste i skomplikowane zarazem

i

Autor: Invision/Amy Harris/Invision/AP/East News/Splash News/EAST NEWS Dlaczego byli członkowie Black Sabbath ze sobą nie rozmawiają?

rockowe newsy

Geezer Butler i Ozzy Osbourne znowu rozmawiają! Basista o tym, jak doszło do odnowienia kontaktu

2024-06-03 15:30

Od oficjalnego zakończenia działalności Black Sabbath mija w tym roku siedem lat. Choć w pożegnalnej trasie występowali na jednej scenie Geezer Butler i Ozzy Osbourne, to niedawno okazało się, że Panowie ze sobą nie rozmawiają. Teraz basista ogłosił, że on i "Książę Ciemności" znowu są w stałym kontakcie!

W 2011 roku doszło do wielkiego powrotu Black Sabbath w klasycznym składzie. Grupa zapowiedziała wtedy koncerty i nowy album, niestety, z udziału w reaktywacji wycofał się Bill Ward, a Tony Iommi zmagał się z chłoniakiem. Wszystko to przyczyniło się do opóźnienia sesji nagraniowych i serii koncertów. Ostatecznie w czerwcu 2013 roku ukazał się ostatni album legendy heavy metalu, 13. W 2016 roku natomiast rozpoczęła się pożegnalna trasa formacji - w jej ramach zespół zagrał w krakowskiej TAURON Arenie 2 lipca 2016 roku. Seria występów zakończyła się w 2017 roku - mimo tego, że wszystko skończyło się dobrze, a muzycy pozostali w dobrych stosunkach, to w 2023 roku okazało się, że Geezer Butler i Ozzy Osbourne nie rozmawiają. Powód takiego stanu rzeczy był zupełnie błahy... 

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage

Dlaczego byli muzycy Black Sabbath nie rozmawiają ze sobą?

W czerwcu ubiegłego roku światową premierę miała wyczekiwana autobiografia basisty Black Sabbath. To właśnie w Into The Void: From Birth To Black Sabbath - And Beyond Butler zdradził, że on i Ozzy nie mają ze sobą kontaktu. Geezer został zapytany o ten aspekt w wywiadzie z portalem Ultimate Classic Rock. Okazuje się, że powód takiego właśnie stanu rzeczy jest naprawdę banalny. Basista mówi wprost, że między nim, a Ozzym nie ma żadnej złej krwi. Pokłócone są natomiast... żony artystów! To właśnie przez to koledzy tak naprawdę stracili ze sobą kontakt. Teraz basista ogłosił, że relacja została wznowiona!

Ozzy i Geezer znowu razem

W rozmowie w ramach audycji "Trunk Nation" Butler powiedział, że on i Ozzy jakiś czas temu wznowili kontakt i to na tyle, że rozmawiają niemal codziennie! Pośrednikiem okazał się być księgowy Black Sabbath, który wyjaśnił Osbourne'owi, że przez ostatnie lata Geezer regularnie wysyłał do niego wiadomości, również z pytaniami o zdrowie, a te zwyczajnie nie były mu przekazywane. Tak doszło do ponownego skontaktowania się i wznowienia, z pewnością wielu i wiele się z tym zgodzi, niezwykle ważnej relacji.

Poniżej znajdziesz ciekawostki o debiucie Black Sabbath: